dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Karmelita gold

    Jak sądzicie ile kasy potrzeba na dom KARMELITA GOLD? Bez piwnicy i kominka...
    Tagi - katalog słów kluczowych: karmelita Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Papierologia i architekt cz. 3

    Aktualnie sprawa wygląda następująco:
    1) Pani E. wysłała nam pisemko na 4 strony A4 do uzupełnienia
    2) czekam na architekta, który miał mi nanieść poprawki do poniedziałku, a jak się okazuje będzie w środę (oby). Niby tę środę..
    3) zbieram wyceny wszystkiego - materiałów, robocizny itd.
    4) szukam konstruktora do płyty fundametowej, bo jak się okazuje mój architekt pomimo, że było to zaznaczone narysował tylko rzut poglądowy, a w projekcie opisał ...
  3. Papierologia i architekt cz. 2

    To, że odebrałam projekt nic nie znaczy... Jak się okazało, pomimo, że wypytwałm mojego architekta, czy potrzebujemy jeszcze jakis dokumentów aby nie było problemów w urzędzie, powiedział, że wszystko wystarczy... Oczywiście Pani E. z urzędu miała zastrzeżenia, iż warunki zabudowy są na poprzedniego właściciela a nie na nas... I trzeba było je przepisać. Oczywiście kolejne tygodnie znikały w całej adminnistracji (bo 2 tygodnie na dostarczenie pism, 2 tygodnie na uprawomocnienie ...
  4. Papierologia i architekt

    Po zakupie od razu zabrałam się do akcji i przepisania pozwolenia na budowę na nowych właścieli czyli "NAS"... W międzyczasie znaleźliśmy z dwa projekty, które zgodnie z warunkami zabudowy spełniały też nasze oczekiwania. Dopytaliśmy się ile kosztują małe poprawki i zaskoczyło nas, że za zmiany trzeba będzie dopłacić prawie 2 razy tyle co za projekt... No coż, trzeba było znaleźć architekta, który nam wykona projekt indywidualnie w podobnej ...
  5. Początek

    Hej wszystkim,

    Ponieważ frustracja zaczyna się kumulować najlepszym sposobem na jej uniknięcie będzie "stan zen". Mam nadzieję, że pisanie poprawi mi humor Decyzję o zakupie działki podjęliśmy pod koniec 2014. Otóż szukaliśmy domu z drugiej ręki dość długo i w końcu kiedy go znaleźliśmy, właściciele się nie dogadali i wycofali ze sprzedażyNiezrozumiałe, ale prawdziwe... Wtedy przy każdym nowo-zobaczonym domu, porównywaliśmy ...