dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Oczyszczalnia na koszach...

    Poniedziałek i wtorek wraz z operatorem koparki zrobiłem przydomową oczyszczalnie ścieków, w poniedziałek zbiornik i podejście do linii rozsączającej. Tyle roboty było ze nie ma specjalnie kiedy się podrapać w D i nie pamiętam kiedy tak długo łopatę miałem w rękach. Stąd tylko kilka fotek z tej akcji…
    Wieczorem we wtorek kończyłem montaż koszy rozsączających już przy lampach bowiem w środę już przyjeżdża styropian.


    ...
  2. Ostatni kołek PEG 40 cm

    No proszę ostatnie kołki wpite cała elewacja budynku mieszkalnego skończona zakołkowana i uszczelniona pianą. Największą trudnością było zabijanie kołków PEG w dł. 40 cm czaszami wymagało to powolnego pobijania tak żeby trzpień z włókna szklanego się przyblokuje przy rozpieraniu kołka rozporowego, robotnik przywalił by młotkiem bezmyślnie i tak to zostawił. Pozostała elewacja czeka ja wrócę z podróży służbowej w środę ruszamy z resztą.
    Od poniedziałku wpada ...
  3. 8,6 m szczyty

    Najwyższa ściana ocieplona i zostały tylko zrobienie węgarków w dwóch oknach i uszczelnienie pianą szczelin pomiędzy brytami, ale największa trudności było spasowanie styropianów na szczytach pod dachem…





    A oto wycinarka do styropianu samoróbka zimowa o wysokości cięcia 65cm…


    ...
  4. studzienka DZ

    A dzisiaj ni z gruszki ni z pietruszki przyjechała ekipa i przywiozła studzienkę z rozdzielaczem bowiem nie wyszło im doprowadzenie przewodów 4 sztuk do budynku i trzeba było zastosować rozdzielnie i do budynku wprowadzić dwa przewody…Połączyli wszystkie i po sprawdzeniu szczelności zasypali wszystko jedna ekipa mniej…





    ...
  5. 30 cm 033 grafitowego ...

    Ocieplanie tydzień temu w środę przyszedł styropian pierwsza partia 30m3 i zaczęło się klejenie styropianu na ściany, ściana 24 s styropian 30cm, postanowiłem mocować na pianę nie chciałem już pociągać ścian klejem. Poza tym jak bym nie liczył to ekonomicznej wychodzi piana, z worka robi się do 5-7m2 a pucha wystarcza na 8-12m2 i nie trzeba się z wiadrem nosić i jest szybko…


    Robota idzie jak ta lala w cztery dni zrobiłem 84m2 najwięcej schodzi na składaniu ...