dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Daleko od szosy

    Po ponad rocznej skrytej obecności na forum, podczytywaniu wielu wspaniałych i szalenie inspirujących dzienników oraz w związku z tym, że budowa w końcu ruszyła postanowiłam popełnić kolejne szaleństwo (bo czyż budowanie się w obecnych czasach to nie szaleństwo?) i założyć swój własny DB.
    Ku swojej, zagonionej drugiej połówki i potomnych (syna i córki) pamięci.
    Czas tak szybko leci i tyle się dzieje, że bez zapisywania wiele rzeczy umyka, a tak będzie jakaś ...
  2. Dom Piętrowy a'la Kostka

    Pomysł na dom jak to zwykle bywa rodził się w latach, odrzuciliśmy parterowy, ze skosami, małe (do 140m2). Wyszedł nam piętrowy z lanym drugim stropem.
    Działki szukaliśmy 5 lat, ostatecznie zostawiliśmy 2 kandydatów z których wybraliśmy tego który miał drogę zrobiona z mediami i mogliśmy szybko zrealizować transakcję w 2017.
    Działka prawie kwadratowa 30x33m na południowym zboczu góry(wietrznie) ze spadkiem 1m z północy na południe, droga 5m dojazdowa utwardzona ...
  3. Stan surowy zamknięty

    Właśnie minął rok od czasu rozpoczęcia naszej przygody budowlanej. To nie był łatwy rok.... Po drodze wystawiła nas firma budowlana i tylko dzięki pomocy rodziny i bliskich udało się osiągnąć stan SSZ. Dziś domek wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image5.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	420818
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image4.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	420819
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	420821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	420821Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image3.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	420822
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	420820  
  4. Dzień 350. Potyczki z Frapolem ciąg dalszy

    Przedwczoraj Wykonawca wentylacji ustalił z Producentem rekuperatora, że jednak przyjedzie do nas serwisant. Miałem tylko zadzwonić następnego dnia rano i ustalić pożądany przez nas termin. Zadzwoniłem, ale pracownik Producenta nie był gotów poczynić ze mną żadnych konkretnych ustaleń. Są w trakcie organizacji przyjazdu serwisanta i się odezwą. Wczoraj się nie odezwali, dzisiaj też nie. Moja cierpliwość wyczerpała się. Nie chcę takiego urządzenia, do którego Producent ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: brak ogrzewania, frapol, globaltech, rekuperacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Woda, Humus, Ławy

    Witam po przerwie "negocjacyjnej" z ekipą SSO oraz poszukiwaniach wykonawców prac ziemnych. Nadszedł czas aby uzupełnić dziennik.
    Zaczęło się od montażu przyłącza wody - założyłem, że bez uzbrojenia działki w prąd i wodę nie rozpocznę grubszych prac budowlanych. No więc woda była ostatnim ogniwem jakie mnie wstrzymywało.
    Dodatkowo Wykonawca SSO zaplanował prace na początek listopada więc uznałem, że na spokojnie mogę działać w tematach organizacji ...

    Updated 22-10-2018 at 08:40 by anoch

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 4