dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. D07- dziennik rzeka Ori_noko

    Dziś to poczułam się jak prawdziwy wyzyskiwacz !! :oops: Pojawiam się na budowie, a tu prócz ekipy murarskiej dwa cieniutkie szparagi ryją pracowicie rów w naszej gliniastej dziedzinie. To hm hm podwykonawcy pana Elektryka. Jego młodszy brat z kolegą. Przywitałam się grzecznie i poszłam podziwiać pracę murarzy. Serio zachwyca mnie jak w ich rękach rośnie nasz dom, podziały w środku , a z czasem otoczenie taras zrobią , płot w klinkierze... Z początku mało bawił mnie ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    31.07.2004 Od dwóch dni podlewamy ławy fundamentowe. Ostatnie dni były bardzo ciepłe więc nie żałujemy wody – w studni cały czas jest ten sam poziom mimo intensywnego wybierania. Na ławach w niektórych miejscach widać podłużne rysy wzdłuż prętów zbrojeniowych – ale tego chyba nie da się uniknąć. Ogólnie jednak sprawiają wrażenie potężnego monolitu. Oglądając je dość dokładnie pod kątem układania izolacji poziomej stwierdziłem, że przed nałożeniem warstwy ...
  3. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Ile będzie kosztował dom - czyli kalkulator i excel

    Witam po dłuższej nieobecności. Czekam na pozwolenie na budowę (na razie 5 dni). Rozglądam się za projektantem przyłącza wodociągowego. Muszę się śpieszyć bo podobno sam ZUD trwa cały miesiąc :evil: i trudno coś przyśpieszyć (nonono... to się jeszcze zobaczy :D). Chcę zrobić sobie przyłącze docelowe wewnątrz obrysu fundamentów w pomieszczeniu gospodarczym. Ciekawe czy to się uda bez studzienki? Czekam na ...
  4. "Bolero" Ani i Grzegorza

    No i ziściły się nasze plany. Dzisiaj na plac przyjechały gruszki i stetter. W sumie wyszło 19 m betonu 162 zł za m3. Beton został już podlany i oblany. Zwłaszcza to drugie. Pomocników chyba bardzo suszyło na tym upale, bo w dwóch obrócili 3 butelki. Tak więc, jak stwierdzili, strop na pewno się nie zapadnie, bo został porządnie oblany.
    Nie wiemy, czy zaczynać stawiać ściany poddasza, bo kolejnego stropu już na pewno nie zdążymy zrobić do końca sierpnia a i kasa gwałtownie ...
  5. Kazimierz - dziennik Margolci

    Podniesiony na duchu zapisami starych wyjadaczy forumowych postanowiłem w słowach paru spisać dzieje naszej przygody zwanej Budowaniem Własnego Gniazdka Rodzinnego. Ponieważ jednak mam znaczne opóźnienie czasowe, więc postaram się w kilku zdaniach streścić historię walki o swój kawałek podłogi z czasów już minionych i jak najszybciej dobrnąć do czasów obecnych, by móc regularnie ewidencjonować postęp prac i rozliczne dookólne problemy z tym procederem związane.
    ...
Strona 1 z 51