dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

MissOlii

Planowane nidy nie wychodzi...

Oceń ten wpis
remontujemy salon!

Zupelnie przypadkiem Miał chwilowo zostać, gdyż nie wyglądał źle. Ale... zauważyłam małe robaczki wyglądające jak przecinki, wielkości milimetra pod jedną listwą na ścianie i myślę sobie "oderwę, zobacze jak sie sytuacja ma i przyklei się z powrotem" jak odkleiłam to poleciało z tapetą. Druga myśl- spoko tapetę się zedrze i pomaluje ścianę! Tu już nie było tak łatwo bo tapeta miejscowo odchodziłą z farbą- trzeba było drapać cały salon a jak i salon to jadalnie. Nie było to proste bo nei wszędzie farba odchodziła więc trzeba było gipsować ściany, potem je równać, szlifować etc.

Listwy przypodłogowe mielismy TYLKO odmalować, ale gdzies dojrzałam ze sa nierown położone wiec powstała decyzja o ich wymianie. Coż w tym strasznego? W zasadzie nic ale nei w naszym przypadku!

Po zagipsowaniu i wyszlifowaniu przez nas ścian okazało się że Bob budowniczy tego budynku postąpił wg następujących kroków:
1. postawił ścianę
2. zamontował listwy
3. zagipsował ścianę

czyli w efekcie pod listwami były gołe obstrzępione mury!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przed swietami 2012 009.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	156839

więc w efekcie znowu łataliśmy dziury (przez ktore tez wiatr hulał) i dopiero położylismy listwy. Gdzieniegdzie dywan jest za krótki (bo był docinany do starych grubszych listew) ale nie rzuca się az tak w oczy.


Pozbyliśmy się przy okazji kominka gazowego i chcemy elektryczny (chociaż małż upiera się przy normalnym) Znalazłam fajny- Dimplexa optimyst. Nawet dziura pod niego wykuta była ale gdzies dojrzałam że produkuje zbyt duzo wilgoci i okna przy nim parują. Inne elektryczne dimplexa które mi się podobają nie są produkowane na rynek w UK. Więc jesteśmy w pukncie wyjścia


Aaaa i żeby było śmieszniej....zwlekałąm z kupnem obudowy do kominka jakieś 2 tyg. Kiedy w końcu byłam w B&Q żeby ją kupić okazało się że..... tydzien temu zostałą wycofana!!!!!!!!! i gdzie ja teraz taką tradycyjną obudowę dostanę?? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	charlotte-satin-white-fireplace-surround-only-1057-p.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	156838




Roboty na 6 tyg bo oboje pracujemy na full etat ale było warto. Tak się miło siedzi że aż się wychodzić nei chce a to tylko stan surowy bez żadnych dodatków.



A miała być pierwsza łazienka.........

Jak to moja babcia mawia planowane nigdy nei wychodzi.....
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar MissOlii
    zapraszam do galerii
  2. Avatar ago12
    No, jak już zrobicie, to na pewno lepiej będzie, niż teraz. A zawsze to fajnie zrobić coś nowego...