dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pavulonek

Dziennik - pavulonek

Oceń ten wpis
Cześć.
W 2012 kupiliśmy z żoną działkę w urokliwym końcu świata, czyli w dzielnicy, która zajęła w zeszłym roku drugie miejsce w plebiscycie na najbardziej śląską dzielnicę, mianowicie Mysłowice-Ławki. Działka ma ok. 20x40m, wjazd od SWW (od krótszej strony). Piękny widok na KWK Mysłowice-Wesoła. IIkat. szkód górniczych. W zeszłym roku powstał projekt indywidualny, dość sprawnie też udało mi się otrzymać WZ i PnB. W tym roku wypadałoby już zacząć, a zrobię to jak tylko rozwieję swoje wątpliwości na temat płyty fundamentowej. Mam nadzieję, że to forum mi bardzo pomoże

Trochę o domu:
Niepodpiwniczona parterówka z garażem i niezagospodarowanym strychem (dach dwuspadowy bez ściany kolankowej). Na dole salon otwarty do dachu i antresola, kuchnia ze spiżarnią, WC,schowek, kotłownia, łazienka, 3 sypialnie i garaż. I jakieś filigranowe drewniane schody na strych.
Technologia ścian - silka, strop lany, więźba drewniana, dachówka ceram./beton.
Większość prac własnymi siłami. Nigdzie nam się nie spieszy, mamy gdzie mieszkać. Nie stać nas na firmę budowlaną.

Kilka zdjęć projektu dla rozjaśnienia:
Wizualizacje:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5500m.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	258854Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5501m.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	258855

Rzut parteru i przekrój:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5502m.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	258856Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5503m.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	258857Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5504m.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	258858[/QUOTE]
Tagi - katalog słów kluczowych: mysłowice, silka, ławki Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    Bardzo mi się Wasz projekt podoba. W zasadzie spełnia wszystkie kryteria i nawet osobną kuchnię ma . I ta antresola!
  2. Avatar pavulonek
    Dziękuję
    Tak, zdecydowaliśmy się na indywidualny, ponieważ nie znalazłem ani jednego idealnego gotowego. Były bliskie mojemu ideałowi, ale to ściankę trzeba było przestawić, to zaś nie było garażu albo spiżarni. Koszty adaptacji gotowego, czyli przestawienia ścianek plus dodatkowo adaptacja na szkody górnicze byłyby przybliżone do ceny indywidualnego.