dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Fundamenty cz. 3

    Udało się - gruszko-pompa się znalazła ;)
    Rzeczywiście była potrzebna, bo bloczki szalunkowe są dość delikatne, a zwykła pompa podaje beton z większym ciśnieniem.

    A więc - ściany fundamentowe zalane.

    Na dowód tu są zdjęcia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131119_092823.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	225541Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131119_092837.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	225543

    A tutaj, na specjalne życzenie babci, filmy z wylewania betonu ;)
    https://drive.google.com/file/d/0B-n...it?usp=sharing
    ...

    Updated 19-11-2013 at 21:43 by ostrowscy

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. ściany fundamentowe + zbrojenie

    W dalszym ciągu pozostajemy w temacie ścian fundamentowych. Na szczęśie to już ostatnie 3 warstwy pustaków. Skończyliśmy również zbrojenie ścian, które tworzy wieniec ponad pustakami i będzie połączone ze zbrojeniem płyty stropowej.





    ...
  3. tyle roboty

    Czas w kiedy mnie nie było na forum nawet wieczorem poświęciłem na budowaniu ścian kolankowych oczywiści 7 listopada trochę leniwie ale następnego dnia postawiłem prawie połowę ściany po 4 bloczki na stronę. Do poniedziałku skończyłem wznoszenie murów kolankowych i osiągnęły wysokości 1,8m, a w wtorek postawiłem barierki na tarasie do wysokości 1m. a od środy zbijanie blatów i ty zasadzka.
    Jak bym nie liczył te zamarło drzewa na placu mam i podjąłem decyzje o rozszafowaniu ...
  4. po długiej nieobecności - część II

    Jak widać - deprecha budowlana miała prawo mnie dopaść bo na budowie prawie nic nie posuwało się do przodu.
    We wrześniu udało się mi "wykończyć kotłownię - pomalowałam ściany i podłogę.


    Oczywiście nie można się było dogadać z kominkarzem, kiedy podeśle swoich chłopaków do otynkowania zabudowy kominka. Nie mogłam czekać, bo lada dzień miała przyjechać ...

    Updated 18-11-2013 at 23:20 by adk

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. początki ogrodu

    Chcieliśmy zdążyć w tym roku z nasadzenia drzew i krzewów. W związku z tym, że nie udało nam się znaleźć jednego dostawcy naszych roślin w rozsądnej cenie, to wzięliśmy dwóch ogrodników. Pierwszy, z okolicy, ma dostęp do cisów w dobrej cenie, a potrzebujemy ich jedynie 139 szt. Stwierdził, że jednak najpierw powinniśmy jeszcze przygotować grunt, bo to co mamy jest niewystarczające. W weekend więc dotarły do nas 2 wywrotki piasku płukanego i 2 wywrotki ziemi ogrodowej ...