dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
16.06.2004 Odebrałem dziś warunki techniczne przyłącza gazowego – trochę to trwało, ponieważ gazownicy wyjaśniali jak to możliwe, że na mapkach geodezyjnych nie było przyłącza, a oni przez „nieistniejące” przyłącze dostarczali gaz do budynku, który stał wcześniej na mojej działce i wystawiali faktury. Sprawa w dalszym ciągu nie jest jasna, w każdym bądź razie w gazowni znalazł się protokół odbiorczy przyłącza, wiec gazownia w warunkach uznała mi istnienie przyłącza i zostaje mi tylko wykonanie instalacji od skrzynki z licznikiem do odbiorników i oczywiście do tego projekt.
Tak więc jeśli chodzi o przyłącza to zostało mi tylko wodno-kanalizacyjne, ma być jutro lub w piątek.
Odwiedziłem też wczoraj bank - jeden z branych przeze mnie pod uwagę przy planowanym kredycie – był to Pekao S.A. Dla porównania następnym będzie PKOBP. Na wejście w Pekao S.A. dostałem następujące warunki:
Kredyt w PLN
- oprocentowanie 5,55 przez rok, potem Wibor 3M + marża = 7,8% (ostatnio Wibor 3M podskoczył)
- prowizja za rozpatrzenie wniosku 0 PLN
- prowizja za udzielenie kredytu 1%
- prowizja za wcześniejszą spłatę 20PLN (dowolna liczba razy w dowolnym momencie)
- wycena stanu aktualnego inwestycji - jednorazowo 168 PLN
dodatkowo:
- ubezpieczenie budynku przez okres kredytowania od ognia i zdarzeń losowych - ok. 120PLN/rok
- co roku PIT do banku
- wypłata transz na podstawie oświadczeń kierownika budowy o wykonanych pracach (zgodnych z wcześniejszym kosztorysem)
- ponieważ jestem jedynym żywicielem rodziny cesja mojej polisy na życie na rzecz banku
Myślę, że będę negocjował przede wszystkim oprocentowanie, no i oczywiście zobaczymy co na to PKOBP.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum