dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. ...startujemy z dziennikiem

    ...rozpoczynamy dosyć tradycyjnie,

    ...dla zachowana chronologii odtwarzamy archiwalnie to co za nami

    ...mając w głowie wizję domu, szukamy działki...
    Kategorie
    Dziennik budowy
  2. Za niskie kominy

    Nie wesoło... majster zrobił kominy tak jak w projekcie - suuuper. Tyle, że dach poszedł mi ok 32 cm w górę. No i komina jest za niski i odlgłość w lini prostej od dachu jest mniejsza niż 1 metr... Oj.... gdyby inwestor się nie zainteresował, to by już czapki były wylane... majster mówi, żebym sam pomierzył i przemyślał o ile wydlużyć kominy i domówił bloczki i dopiero on zrobi... Nie jest to masakra, ale znów uświadamiam sobie, że inwestor ma się znać i pilnować.
  3. Przerwanie płatwi

    Przyczyna nie jest znana, ale płatew weszła w komin.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P230715.jpg
Wyświetleń:	716
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	228370

    Ręce opadają, cieśle powiedzieli, że dadzą słup na podwalinie i będzie super. Kierownik budowy, że absolutnie i że to trzeba przeliczyć. Konstruktor liczy i potwierdza, że nie można tak sobie dawać jak cieśla się wydaje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P021213_15_47.jpg
Wyświetleń:	671
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	228376

    Strop przy kominie ma po 2 belki z każdej strony i ciesle twierdzą, że można na tym położyć ...

    Updated 18-04-2015 at 17:09 by piotrek0m

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. pierwszy wpis......

    Witam. Już od dawna nosiłam się z zamiarem założenia dziennika, nigdy jednak
    (zwłaszcza w trakcie budowy) nie było na to czasu. Teraz jednak pojawia się wiele pytań i wątpliwości więc mam nadzieję skorzystać z forum. Historia domu jest krótka: marzec - szybka decyzja że budujemy, kwiecień maj: projekt w moim wykonaniu, instalacje mąż, konstrukcja koleżanka, czerwiec: pozwolenie na budowę, lipiec: start z budową, listopad: koniec budowy - stan surowy, okna zabite deskami ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: indywidualny, mały dom Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Na co komu rekuperator (cz. 2)

    W poprzednim odcinku opisałem, dlaczego instalacja reku kompletnie się nie opłaca. Oczywiście w rzeczywistości obraz nie jest taki czarno-biały i w zależności od konkretnych uwarunkowań. Jeżeli zaoszczędzimy kilka tys. zł na kominach, zrobimy instalację nieco taniej (bo mamy dom, gdzie można to zrobić prosto i tanio, zamontujemy tańszy rekuperator itp.) możemy wyjść na zero lub nawet na lekki plus. Jednak podejmowanie wysiłków (szukanie wykonawcy, negocjacje umowy, pilnowanie) ...