dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Broncio

  1. Dziennik Broncia - domek ze styropianu

    Mam trochę czasu to sobie popiszę :D
    Zaczynamy następny etap. W te ściany, które już stoją trzeba nalać beton do końca. Niestety juz nie z gruchy. Istnieje prawdopodobieństwo iż pod wpływem cisnienia klocki mogą puścić na łączeniu. Pozostaje tylko betoniarka i wlewanie betonu ręcznie do środka.
    Bardzo sympatyczny pan przywiózł wywrotkę piachu i żwiru. Ceny przystępne. Cement pan Andrzej dowozi przyczepką. Znowu chłopaki zasuwają niesamowicie. Gdyby wszyscy ...
  2. Dziennik Broncia - domek ze styropianu

    Budowa zajmuje jednak dużo czasu. Nie mam kiedy usiąść przed kompem i pisać dalej dziennik. Może dzisiaj trochę...

    Jak pisałem poprzednio decyzja została podjęta. Nastapiła szybka wymiana maili. Uzgadnianie umowy. Wszystkie nasz poprawki zostały nanisione. My również zgodziliśmy sie na poprawki drugiej strony. Wpłaciliśmy zaliczkę. Teraz tylko musieliśmy czekać aż pogoda pozwoli na rozpoczęcie robót.

    Zaraz po Świętach Wielkanocnych razem ze ...
  3. Dziennik Broncia - domek ze styropianu

    To teraz może krótka historia dlaczego budujemy z kształtek styropianowych.

    Gdy podjeliśmy decyzje o budowaniu zaczeliśmy się zastanawiać z czego będziemy budować. Obłożyliśmy sie stosem gazet czasopism i książek. Poświęciliśmy godziny na przeszukiwanie internetu. I nic. Decyzji nie ma. Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Wiedzieliśmy tylko, że musi być energooszczędny. Wybraliśmy duży dom. Oznaczało to w przyszłości duże koszty ogrzewania. Juz prawie ...
  4. Dziennik Broncia - domek ze styropianu

    Witam wszystkich budujących.
    W końcu się zdecydowałem na pisanie dziennika. Zostałem zmobilizowany przez bywalców grupy Tarchomin-Białołęka.
    Domek już rośnie, więc może w telegraficznym skrócie napiszę jak się zaczęła nasza przygoda z budowaniem.
    30 kwietnia zeszłego roku staliśmy się posiadaczami działki. Teść zdecydował się podzielić swoją ziemię pomiędzy trzy córki. I w ten sposób, płacąc tylko opłaty notarialne dostaliśmy działkę 1200 ...