dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

btx

Dziennik budowy - Adela z Archipelagu (btx)

Oceń ten wpis
dokonaliśmy przełomowego zakupu:
wczoraj zamówiłem piec: na eko-groszek oczywiście 8)
Są zwolennicy i przeciwnicy. Ja jestem zwolennikiem ...niskich kosztów ogrzewania...
Wybór padł na Defro Komfort eko 25kW. Może się wydawać trochę duży, ale po powiększeniu garażu jest ok 220m2 do ogrzania :lol:
ało taki:


dlaczego akurat ten?
ano dlatego że dają 5 lat gwarancji na szczelność całego wymiennika, a nie tylko na spawy (jak większość) i to bez dodatkowych opłat za obowiązkowe serwisy, przeglądy i mają możliwość włączenia lewych obrotów na ślimaku/podajniku. Jest to szczególnie przydatne w przypadku zacięcia ślimaka np. przez jakiś badziew w węglu - nie ma konieczności opróżniania całego zasobnika, jak to zwykle bywa, przy zerwaniu zawleczki. Wystarczy najczęściej szarpnąć ślimakiem w do tyłu żeby go odblokować :D
Cała operacja powinna zająć nie więcej niż 5 minut, a bez tego rozwiązania zwykle ok godziny... :o Tyle mówi teoria, zobaczymy w praktyce :lol:
Do tego wg opinii użytkowników dobrze dbają o klienta i są przystępni cenowo.
Z czasem oczywiście pomyślę o paleniu peletami i zasilaniem z zewnętrznego dużego zbiornika :o
Dostawa prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.
Do rozwiązania pozostaje "tylko" problem dojazdu na budowę.

Chłopaki od instalacji dają radę i prawdopodobnie gdyby mieli juz piec i kominek to do końca tygodnia by skończyli...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum