dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy Lukrecję

Nadal tylko planujemy

Oceń ten wpis
Już tak bardzo chciałabym napisać, że coś w końcu ROBIMY, ale niestety. Nadal tylko planowanie.

Kuchni - mamy już rozrysowane meble do wyceny:









Robię wycenę sprzętów łazienkowych oraz kasting na glazurników. Prace mają ruszyć po świętach. Chciałabym, by do końca kwietnia łazienka była zrobiona.

Szukamy też paneli, które będą pasowały do naszej nadzwyczaj ciemnej płytki drewnopodobnej. Bo historia płytki jest ciekawa: wybraliśmy ją w grudniu, jako płytkę bazową w obu łazienkach. Widzieliśmy ją dwa razy w sztucznym świetle. Zdecydowaliśmy, że skoro wybraliśmy taką płytkę do łazienek, a w salonie też chcemy płytkę drewnopodobną na podłodze - zamówimy ją od razu do strefy dziennej. Złożyliśmy zamówienie, czekamy na realizację. W międzyczasie płytkę wypożyczyliśmy, żeby dobrać do niej panele, może też drzwi wewnętrzne. I co? I jak ją obejrzeliśmy w świetle dziennym, to się okazało, że płytka jest strasznie ciemna, daleko odbiega od tego, co sami byśmy sobie na podłogę. I trochę zonk. Na szczęście im dłużej tę płytkę wozimy w bagażniku i przymierzamy do potencjalnych paneli, tym mniej przeszkadza nam jej kolor ;) Obyśmy ostatecznie się do niej przekonali! A oto bohaterka:


Myślimy też nad:
- gniazdkami i włącznikami
- okładziną schodów
- tym, jak zrobić zieloną ścianę w korytarzu
- kolorem drzwi wewnętrznych
- kominkiem (a może piecokominkiem?)
- drzwiami zewnętrznymi.

Zupełnie za to nie myślimy o tym, jak urządzić naszą sypialnię i pokój dziecka. Jakby to były jakieś zupełnie osobne byty. Już nie mówiąc o pozostałych pomieszczeniach w domu ;) Wiedziałam, że z naszym zapałem do wykańczania wnętrz tak właśnie będzie :P Skończy się na białych ścianach i przewiezieniu dotychczasowych mebli :P
Pocieszam się jedynie tym, że nie da się pracować równocześnie nad wszystkim, zwłaszcza gdy męczy katar, gardło i chore dziecko.
Tagi - katalog słów kluczowych: kuchnia, planowanie prac, wykończenie wnętrz Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    Och, effa, jak ja Ci zazdroszę!!! Tak bym sobie znowu pourządzała...
    Teraz nastawiam się na ogród, choć wydaje mi się, że będą jeszcze i inne ogrody w moim życiu Budowa to zdecydowanie moja dyscyplina sportu!

    Kuchnia prześliczna! I ta ścianka działowaaaaa!!! Łał!
  2. Avatar effa_s
    Kurcze, ditomasso! A ja bym jednak wolała ogród. Dziś podziwiałam tulipany wychylające się spomiędzy trawy i... to jest to!
  3. Avatar letniowoc
    Hej Ale super wizualizacje! Bardzo bardzo mi się podobają, będziecie mieć piękne wnętrza! Takie ciepłe, domowe....
    Możesz mi napisać gdzie planujecie lodówkę? Zaraz przy wejściu? Jaka jest odległość od lodówki do płyty?
    Co będzie w tej białej zabudowie naprzeciwko zlewu? Przechowywanie różnych rzeczy?
    Obok kuchenki jest cargo, a koło niego zmywarka?
    Wiem, że zadaję mnóstwo pytań, ale również "rozgryzam" temat kuchni.
    Może masz jakiś szkic poglądowy z ustawieniem szafek i sprzętów?

    Pozdrawiam
  4. Avatar effa_s
    cześć letniowoc. Lodówka będzie po prawej od wejścia, w wysokiej zabudowie. Obok jest komin, dlatego szafka "spiżarnia" będzie miała 40 cm głębokości jedynie, ale sądzę, że na mąki, kasze, makarony i puszki będzie w sam raz
    Kolejność szafek i sprzętów w niskiej zabudowie jest taka: szafka z półkami 60, cargo 30, piekarnik z płytą, szuflady (chyba) 55, szafka narożna (być może magic corner, się oceni czy nas stać , zmywarka 60, zlew 60, szuflady 60, półki na wino a pod nimi szuflada na karmę dla kota 50.
    Jak masz więcej pytań - zapraszam
  5. Avatar letniowoc
    cześć Mam jeszcze pytanie o oświetlenie parteru. Czy lampy i kinkiety w kuchni, holu, jadalni i salonie są z jednej rodziny lamp czy są z różnych linii ale tak kupowane, aby do siebie pasowały? Możesz napisać jaka to firma i czy jesteś zadowolona? Pozdrawiam wiosennie