dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Pre-dziennik - W LE?NYM KRÓLESTWIE ACHAI

Pre-dziennik - W LEŚNYM KRÓLESTWIE ACHAI

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Achaja Zobacz post
Najwyższa pora powiedzieć cokolwiek o tym w czym będziemy mieszkać. A raczej w czym PÓKI CO chcemy mieszkać, bo jak znam siebie i Smoka - to jeszcze może nam się odmienić.

Na początku chcieliśmy murowańca jak wszyscy. Ale za drogo.
Potem mieliśmy fazę, na domy z gliny. Że najpierw niby się jedzie na warsztaty i pod okiem fachowców lepi się chałupy w technologii Strawbale, czyli mieszaniny gliny i słomy na stelażach. I potem się umie i można samemu. albo ekipę wziąć - co jest pewniejsze, bo buduje się nietypowo. Ale generalnie wychodzi też ciut drogawo, całość jest oparta na skielecie drewnianym, i można wykonać cuda!
W tej technologii wykonane są między innymi domki Hobbitów z Władcy Pierścieni. Domki stoją w Nowej Zelandii, i normalnie mieszkają w nich ludzie. Zresztą jak ktoś chce więcej cudeniek pooglądać, to niech wejdzie w przyjaciela google i wpisze w grafikę strawbale. Gwarantuję permanentny opad szczęki każdemu.
A no i toto długo schnie. W New Zeland jest troszku inny klimat chyba...
Nooo niby w tej samej technologii stoi na Warszawskim Tarchominie 200-letni dworek cały czas sprawny i piękny.
Ale... Architekci od strawbale w Polsce to są zdziercy i złodzieje. Za sam projekt - nie, nie indywidualny, życzą sobie 7000 złotych. zmiany też są niestety drogie. Plus ekipa to już są naprawdę duże pieniądze, bo materiały to pikuś. Za dom 115 metrów za materiały na SSO płaci się ok 30 tysięcy. Pryszcz. Ale robocizna przekracza dwukrotnie koszta budulca, więc gra świeczki nie warta.

Ale przecież z chałupy rezygnować nie będziemy nie? Sąsiadów w bloku mamy koszmarnych, skaczą sobie do oczy przy byle okazji, już na nich patrzeć nie możemy, i na te cztery ściany ciasne, po trochu już też...
No i koty się męczą. I dzieć. I ja i Smok też. To co...
Moze trzeba by się zorientować w cenie ekhem...
SZKIELETORÓW???

Noooo... Ale ktoś tam mówił, że drogo.
To popatrzmy.
Tu, tyle, tu tyle, tu tyle. O popatrz kosztorysy mają.
Tyyyy - ale ceny z kosmosu...
Noooo...
Weź choć sprawdzimy na allegro po ile mają to, to i to.
No choćby system kominowy schiedla.
Bo w projekcie piszą, że ten do nas 4 metrowy to 4000 kosztuje.
TYYYY - na allegro kosztuje 2000!!!
WOW...

No to policzyli, policzyli - i stwierdzili, że nie wychodzi tak drogo jak mówią i jak biura sobie liczą, a wychodzi całkiem znośnie...

Tak więc TADAAAA...

Na ten czas projekt mamy wybrany.
Domkiem w którym zamieszkamy będzie Z12 w wersji podstawowej, bez garażu i w technologii drewnianej, kanadyjskiej, szkieletowej - jak zwał tak zwał...





Domek malutki, ale dosyć zgrabny... Tylko inne okna! Te są okropne Dach chciałabym aby pozostał zielony, będzie się z lasem komponować, i mech go nie pofarbuje... Co się zdarza niestety wielu osobom i trzeba walczyć ze specjalnymi preparatami na podorędziu o wcześniejszy, pierwotny kolor. No i ja tak lubię zielony

Czyli na samym początku poddasze będzie nieużytkowe, będzie tam tylko moja pracownia, moje wytchnienie moja cisza i spokój... I graciarnia Czyli w końcu rzeczy niezbyt często używane, będą miały gdzie mieszkać i nie będą zabierać przestrzeni! No cudownie!
Smok postawi sobie garaż, i tam będzie sobie te swoje komputery, łodzie, rowery i inne popierdółki budował, a w domu nie będa pałętać się kawałki deseczek, drucików, gwoździków i innych rzeczy które owszem są bardzo potrzebne, ale niekoniecznie muszą leżeć WSZĘDZIE.

No to teraz tylko sprzedać mieszkanie i wybudować dom...
Baaa sprzedać mieszkanie. Pojawia się problem natury papierkowej - ale o tym następnym razem...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze