dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. #4

    Dziś same sukcesy. Mąż zamontował koguta na dachu Dachówki prawie ułożone. Od ogrodu już zabrane rusztowanie, więc można się pobawić kolorami elewacji w programie graficznym. Dom jest dosyć wysoki i nie ma okapu, więc konieczny jest gzyms między oknami a dachem. Myślałam o bardzo jasnej, prawie białej elewacji, ale nijak to wygląda. Za to szara prezentuje się bardzo ciekawie. Do tego szare okiennice, które mąż obiecał zmajstrować... kiedyś i dom zaczyna się ...

    Updated 07-12-2017 at 20:44 by swieja

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dzień 28. Przyłącza i nie tylko

    Dokumenty na wykonanie kanalizacji są gotowe do odbioru. Gorzej z chętnymi do jej wykonania. W stałym kontakcie jesteśmy z jednym wykonawcą, choć na razie nie znamy oferty cenowej a i termin jest bliżej nieokreślony. Choć nie można wykluczyć, że uda się na początku roku - o ile pogoda pozwoli.
    Z prądem bez zmian. Dodzwoniłem się do wykonawcy przyłącza (to sukces). Z ZUDu nie wróciła dokumentacja (to klęska). I problemem jest to, że traktują to normalnie. I pewnie dlatego ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dm szkieletowy, przyłącza, smart home Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dzień 27. Przygotowania do suszenia

    Kiepska pogoda a także inne obowiązki skutkują przelotnymi wizytami na budowie. Ekipa kładzie kolejne fragmenty membrany, wyrzuca śnieg z podłogi i przymierza się do osuszania wnętrza.
    Tagi - katalog słów kluczowych: dach, dom szkieletowy, membrana dachowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Wczoraj kupiłem bida-wersję rekuperatora - Itho HRU SV-H 009.






    Więcej o reku w osobnym temacie

    Będzie też pewnie bida-montaż samodzielny. Firma, która mi montowała klimę wyceniła robociznę w pomieszczeniu technicznym na 1200 zł netto a akcesoria montażowe na 689 zł netto. Inni ...
  5. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Dwa tygodnie temu została ułożona większość styropianu PnG.

    Na początku uzbroiłem się tylko w tani nóż termiczny. Ale to niewygodne narzędzie. Nie da się ciąć idealnie prosto. Do tego cały czas trzeba być skoncentrowanym przy cięciu. Do tego "znikało" ze smrodem z centymetr ciętego materiału.
    Szybko zaopatrzyłem się w gilotynę. Taką z Allegro. Niby prof, ale tak naprawdę chałupnicza rzeźba. Trochę brakuje precyzji w wykonaniu - np. prowadnica ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HighNoon201711181224.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	402557   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rozdzielnia1.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	402558   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bagałan.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	402559   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gilotyna1.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	402560   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gilotyna2.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	402561