dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Alicjanki

    WRZESIEŃ (malowanie cd)

    W niedzielę zjechała pomoc, domalowaliśmy drugie pół domu raz, a następnie dwie sypialnie drugi raz. Wszystko to przy pomocy farby rozcieńczonej, bo nie rozcieńczoną się mazało. Ale co się okazało. W tej postaci farby trzeba by malować, obiektywnie licząc, ze sześć – siedem razy, żeby pokryć to draństwo które służy u nas za tynki suche. Tak więc dowiedziałam się, że trzeci i czwarty raz należy malować dobrą, nie rozcieńczoną ...
  2. Dziennik Alicjanki

    WRZESIEŃ (malowanie)

    Nie ma już życia, nie ma wieczornych wiadomości, filmu oglądanego jak inni ludzie to robią. Jest malowanie.

    Przyszedł czas kiedy musimy naprawdę ważyć każdy grosz, bo się nie rozciąga, a przed nami wciąż poważne wydatki na piec, gaz, drzwi (dopłacić trzeba jeszcze 9tys!). Na mieszkanie ogłaszane wszędzie nie ma chętnego (nawet nikt nie dzwoni zapytać!), tak więc rezerwa finansowa w postaci wartości mieszkania wydaje się ...
  3. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Czas leci a postępy niezauważalne. Pokoje co prawda wytynkowane, kończone są gładzie ale nadal sporo przed nami. W weekend zaczynamy ocieplanie z zewnątrz. Niestety noce są chłodne i ciężko byłoby spać z dziurami pod oknami.
    Wczoraj przyjechał wujek z palnikiem i zamontował obróbkę tarasu i położył papę. Zdążyliśmy przed deszczami i może już nie będzie nam przeciekał strop w garażu. Przed wprowadzeniem do zrobienia:
    sufity podwieszane, wylewki samopoziomujące, ...
  4. Dziennik Beaty

    strasznie długo mnie nie było, ale nie mogę znieść, że te prace wykończeniowe tak długo trwają. Wiem,że mury szybko się pną, a najgorzej jest z wykończeniówką, alę czy to musi trwać tak długo:sad:.
    Jak na razie skończyli docieplać nasz domek i powiem,że nie spodziwałam się takiego efektu. Panowie tak się przyłożyli do pracy,że klej którym pokryli siatkę na styropianie wygląda jak zagłaskany. Jest tak równo wygładzony,że z daleka nasz dom wygląda jakby był ...
  5. Dziennik Zielonej

    04 wrzesień
    Powiedzmy, że widać postępy. Murarze kończą ściany szczytowe i kominy. Konstrukcja dachu to na dzień dzisiejszy tylko zarys przy ścianach szczytowych. Dachowcy kończą kłaść dachówkę na innej budowie i tak optymistycznie myślę, że może w piątek przyjdą w końcu na naszą.
    Wczoraj zamówiliśmy okna, drewniane – mahoń meranti – kolor mleczna czekolada – lazur. Trochę na nie musimy poczekać. Wstępnie umówiliśmy się na montaż ...