dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik znaleziony na polu

    Ceny (brutto, loco budowa):

    bloczki fundamentowe (szt.) - 2,25 zł,

    Porotherm 30 P+W (szt.) - 3,25 zł (20% upustu - 10 producenta + 10 hurtowni),

    cement (t) - 308 zł,

    piasek rzeczny sortowany (t) - 30 zł,

    żwir (t) - 60 zł.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-08-21 16:41 ]</font>
  2. Dziennik znaleziony na polu

    19-21.08

    Ekipa przyjechała, mimo że miałem już co do tego spore wątpliwości - minęło 3,5 tygodnia od wylania ław. Tak ruszyli z kopyta, że wyrabiają całą ciężarówę bloczków i zbiornik wody w pół dnia. Towar trzeba zatem zamawiać 2 razy dziennie. Trzeba było też wykopać dołek (2x4m, głęboki na metr) i wyłożyć folią wodoszczelną (za 30 zł). Basenik okazał się nawet dobrym pomysłem, trochę przecieka ale i tak pozwolił na niezłe oszczędności. ...
  3. Dziennik Zielonej

    21 sierpień
    Wczorajsza próba wytrzymałości stropu wypadła pomyślnie. Przy tonie pustaków na stropie, strop minimetry się ugiął (na moje oko to nie drgnął) ale fachowcy stwierdzili, że coś tam. Zostawili to wszystko jeszcze na jeden dzień (chyba kuszą los) i dzisiaj mają po wizycie kierownika ponownie podstemplować.
    Uff .... kamień spadł mi z serca.
    W związku z pozytywnym zakończeniem akcji STROP prace budowlane ruszyły z kopyta. Na garażu już w całości ...
  4. Dziennik Beaty

    oczywiście z poniedziałku zrobił sie wtorek,ale za postój utargowaliśmy upust.Choć tyle dobrego, bo mamy poślizg w robotach. Już zamówiłam materiał na docieplenie podłóg, to mam nadzieję, że zmieszczą sie w czasie. Został nam problem z szambem. I to bardzo duży. Bo mam kontakt do pana, który szambo monolityczne 10m3 ma w cenie tej samej co z Probudu, ale miałabym dużo mniejsze koszty transportu, gdyż on jest koło Oleśnicy. Niestety w tej chwili nie ma na stanie szamb i nie ...
  5. Dziennik Zielonej

    20 sierpień
    Dzisiaj popołudniu sprawdzamy strop na obciążenie. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK! Wczoraj rozstemplowaliśmy pod tą częścią stropu, która uległa wygięciu; werdykt kierownika budowy: nic się nie ugięło. Polecił ekipie na 4 stemplach zbić z desek taki jakby podest, wszystko 1 cm niżej niż aktualna wysokość stropu, dziś popołudniu na strop zostanie wyniesione, najpierw pół tony pustaków, później tona i tą metodą zostanie sprawdzona wytrzymałość ...