dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Majki

    Kolejny tydzień minął, ja jak zwykle na inspekcji w niedzielę :razz:
    Może się uda "sprzedać" dzieci do moich rodziców, to będę mogla częściej wizytować budowę. Tomek to bardzo kochany mąż ale na cerbera się nie nadaje. Majster zawsze go na coś namówi.
    Zrobiono: zabudowę schodów na poddasze, które mamy wykańczać w późniejszym czasie /jak narazie nieokreślonym/, nie będzie ciepło uciekało na nieogrzewany strych. Scianka wyszla prawidlowa, za to ...
  2. D12a zaczynam!

    21.06.2002.
    Mam juz caly gotowy dach, droge, odwodnienie, duzo tynkow.
    2 lipca wstawia okna.
    Wydatki: elektryka 35/pkt +skrzynka, zabezpieczenia= 5 tys
    dach-blacha, material na pokrycie z 6 veluksami 24 tys.
    Cegly i beton na budynek 25 tys,
    wiezba 6 tys,
    okna parter 12 tys.,
    robocina murowanie domu 17 tys.,
    dach cala robocizna 7 tys
    uzbrojenie dzialki woda 1 tys., prad 3 tys-kabel skrzynka projekt itd.
    kregi i przepst ...
  3. "Pamiętnik znaleziony w betoniarce" - Yemiołka + Jano

    ŚWINKA
    [01.06.2002]

    Nadszedł bolesny moment odkręcenia kurków z gotówką [i z bardzo zużytymi uszczelkami] – kasa upłynnia się w zastraszającym tempie. Wypłaty znikają z kont w okolicach drugiego dnia miesiąca, a trzeciego sięgamy coraz głębiej do poprzecieranych kieszeni.
    Czas zamordować porcelanową świnkę....
    Musimy zapłacić resztę rat za wodociągi [ogółem: prawie 2600, ale w końcu mamy kranik i licznik]; zrzucić się z sąsiadami ...
  4. Dziennik Beaty

    huraaa!!:grin:
    nareszcie mam okna !!:grin:
    wczoraj monterzy ostro pracowali od rana do wieczora i wstawili razem z parapetami wewnętrznymi. Już są:grin:
    jestem naprawdę hepi, bo wczoraj nie mogłam się doczekać kiedy zobaczę mój dom razem z oczami. No i po przyjeździe na budowę byłam uszczęśliwiona. Mój dom nareszczie ma swoje oczy i nie świeci już pustymi oczodołami:grin:
    Naprawdę dom wygląda dla mnie pięknie. Okna są zaokrąglone ( tzn. profil) ...
  5. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Kanały nie skończone, wylewek nie ma ale za to SĄ OKNA!!! :smile:
    Wiecie, to jest dosyć śmieszne jak się przeżywa każdy etap budowy: najpierw geodeta (bo w końcu coś jest), potem fundamenty (bo widać zarys domu), o ścianach już nie wspomnę (i pierwszym wyjrzeniu przez własne okno). Ale największy efekt był chyba po zrobieniu dachu - wtedy dom nabrał właściwego wyglądu no i w końcu widać jak będzie wyglądało poddasze - no i teraz okna - dom już nie jest "ślepy" ...