dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Spotkanie z potencjalnym kierownikiem budowy

    Wygląda na to, że nasze życie skoncentrowało się wokół budowy na dobre. Dostajemy kolejne wyceny robocizny SSO i dachówek. Rozmawialiśmy też wczoraj z człowiekiem, który prawdopodobnie zostanie naszym kierownikiem budowy. Przyznam, że 2 godzinna rozmowa zrobiła na mnie dobre wrażenie - widać, że gość się zna, ale nie chce forsować swojego podejścia za wszelką cenę tam, gdzie wchodzą w grę duże pieniądze inwestorów. Sądzę, że dałoby się z nim dobrze pracować. ...
  2. Pomału do przodu :-)

    Jak tu dawno nie zaglądałem.
    Powoli robimy porządek w środku domku. W końcu uruchomiłem oświetlenie schodów, oczywiście z przygodami: nie obyło się bez kucia i wymiany przewodu i puszek. Montujemy oświetlenie w łazienkach. Chcieliśmy też przed zimą zrobić podjazd z kostki, ale rodzinka zdecydowała, że wyjeżdżamy za to na wakacje, bardzo zdrowe podejście
    Wstyd przyznać, ale brak mi czasu na zrobienie szaf: w garderobie i przedpokoju.
    Za to żonka wpadła ...
  3. Opinia Geotechniczna

    - 28-01-2014 - 19:58 (Lekko zmieniona jabłoń z pracowni MTM Styl - Wroclaw)
    No to mamy wyniki badania gruntu (dla zainteresowanych: 600 PLN)

    3 odwierty 3 m + sondowanie

    Wody do 3m nie stwierdzono (badanie bylo robione zima, ale w dosc dzdzysty dzien, ok 10C, na dworze bylo bardzo mokro od kilku dni)

    S1 (naroznik NE):
    0.3 gleba (humus)
    0.2 orsisaCl (GpH) glina piaszczysta próchnicza brązowo-szara
    0.5 sisaCl (Ps(g)) glina piaszczysta zwiezla brazowa
    0.4 cIMSa (Ps(g)) piasek sredni zagliniony brazowy ...

    Updated 28-01-2014 at 21:00 by questa

    Tagi - katalog słów kluczowych: opinia geotechniczna, pomiar gruntu, poziom wody Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Zaczynamy, a właściwie kończymy dzieło

    Czas zacząć prowadzić nasz dziennik budowy. Plany były inne, mieliśmy zaczynać od zera, ale...

    Kupiliśmy dom szeregowy w stanie surowym zamkniętym w grudniu 2013 r. i teraz czeka nas "trochę" roboty żeby wykończyć wszystko. W środku nie ma nic, tzn. gołe ściany i JUŻ rolety. Drzwi, okna również są. Z zewnątrz wszystkie jest, za wyjątkiem podjazdu. No i oczywiście ogrodu brak. No, ale wszystko przed nami.

    Uprawomocniła się decyzja o przeniesieniu ...
  5. postępy sa znaczne

    ta podłoga na całym parterze czeka na położenie

    taka jest na piętrze

    górna łazienka czeka na

    ...