dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Ogrzewanie

    Jeszcze w czerwcu ruszylismy z tematem pompy ciepła. Ostatecznie wybrana została IVT. W lipcu zakopaliśmy dolne źródło - 600 mb rury, która o zgrozo!, ma ogrzać nasz dom.

    Zdjęcia gdzies są, ale zanim się odnajda może troche minąc. Póki co znalazłam zdjęcia wyrównanej działki po zakopaniu rur...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	146805
    Tagi - katalog słów kluczowych: dolne źródło, pompa ciepła Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. po 7 miesiącach ogrzewania

    - 03-06-2012 - 19:04 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    Po ponad siedmiu miesiącach ogrzewania powierzchni 300m2 i ciepłej wody użytkowej przez sześć miesięcy wynik finansowy bardzo nam się podobał...



    biorąc pod uwagę najgorszą opcję 0.6 zł/kWh to wynik 3000 zł


    a tak już zaczyna wyglądać po skończonych kostkach
    ...
    Kategorie
    instalacje
  3. Decyzja na temat pompy

    I dostałem wycenę. Firma Mytkowski przesłała mi ofertę, wyszło na to że, pompa ciepła do mojego domku będzie mnie kosztowała dodatkowo jakieś, 31 500 zł wraz z pozwoleniem i odwiertem. No powiem szczerze że spodziewałem się raczej wyższej kwoty.
    Pompa ta to ma być WPC 5 firmy STIEBEL ELTRON.
    Po przemyśleniu sprawy uznałem że, skoro w najbliższym czasie gazu na pewno mieć nie będę to :
    ekogroszek drewno węgiel - zbyt wiele obsługi wymagają
    gaz z ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: mytkowski, pompa ciepła, stiebel eltron, wpc 5 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Dalsze przymiarki

    Witam ponownie niestety wyskoczyła mi mała przerwa ale już opisuję dalsze przygody .
    Więc jak napisałem powyżej spodobał mi się domek BT 1012-02 właśnie ten a oto jego wizualizacje dla tych którym nie chce się kliknąć w link przód i tył.
    prz Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	59807
    Cena wydawała mi się dość korzystna 256 tyś zł cały opis jest również na ich stronie tu bo wybrałem ich standard BASIC. Domek ma być stróżowany od wstawienia okien, w cenie
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: bt 1012-02, mytkowski, pompa ciepła, standard basic Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Pianowanie poddasza i pompa ciep?a

    13.10.2010
    Półtoramiesięczna zaległość w dzienniczku ale to wszystko spowodowane stresem związanym z ocieplaniem poddasza. Staraliśmy odstresowywać się zbierając grzybki z naszego zagajniczka, taki on niepozorny ale .... w nim cudeńka w sam raz do suszenia bądz marynowania.

    ...

    Updated 13-10-2010 at 23:09 by Monika_76

    Tagi - katalog słów kluczowych: pompa ciepła Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 4 z 4