dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Aleksandra - Budowa z dużą szansą na wariatkowo :)

  1. Drzwi zewnętrzne - Stolpaw w odmianie STOLTERM

    Poszukiwania drzwi zewnętrznych

    Miało być prosto i bez problemów. W końcu drzwi to drzwi... Ehmmm. Zawalony makulaturą katalogów mozolnie wertuje w poszukiwaniu odpowiednich drzwi parametrami i walorami wizualnymi. Mamy dość nietypowy otwór i jego rozmiar przy wykończonej posadzce to 180x220 cm (szer x wysokość).

    Drzwi klasyczne setki + dwa naświetla boczne

    Coś jak to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi-wejsciowe-2.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	190524

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi-werjsciowe.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	190525 ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: drzwi zewętrzne, stolpaw, stolterm Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fav15-1-inox.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	190526  
  2. Schiedel Rond Plus - pęknięcie przyłącza spalinowego?

    Czyniąc przygotowania zabezpieczające przed tynkowaniem natrafiłem na pękniecie na trójniku przyłączeniowym idącym w dość dziwny sposób w głąb na około 5-7 cm

    Komin to Schidel Rond Plus 20 + W. Komin postawiony w zeszłym roku, posiada dylatację i nie styka się ze ścianami. Nie był nigdy używany. Przyczyna pęknięcia mi bliżej nie znana. Wygląda to jak wynik naprężeń...

    Sprawę już zgłosiłem do firmy Schidel. Wełny z trójnika nie zdejmowałem. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: schiedel rondo plus Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. MOWO (ILLBRUCK) - Ciekawy system montażu okien w warstwie ocieplenia.

    Wiosna przyszła. Okien nie ma, a być już miały dawno temu. Montaż miał się odbyć w warstwie ocieplenia na kotwach JB-D ale....


    Czas upływał ślamazarnie, zima odpuścić nie chciała i w oczy wpadł mi dość ciekawy system montażu okien w warstwie ocieplenia Illbruck MOWO (tu można o tym poczytać: http://oknotest.pl/artykuly-tematycz...wie-ocieplenia).

    Według mnie genialny i kompletny system montażu okna całkowicie w warstwie ocieplenia. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: illbruck, jareko, jb-d, mowo, schco si82 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Ochrona "przyłącza" przed zamarznięciem

    Z uwagi, że nie mamy jeszcze okien i budynek stoi otwarty trzeba było ochronić przyłącze aby nam nie rozsadziło w czasie mrozów.

    Kupiłem przewód grzejny z termostatem o długości ok. 2 m. Wszystko owinięte taśmą aluminiową i "ocieplone". Wszystko to przykryte całym balotem wełny mineralnej. Teraz tylko co jakiś czas na kontrolę i czekać z utęsknieniem na okna i drzwi i rozpoczęcie sezonu budowlanego 2013
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1902.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	170499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1908.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	170500  
  5. Dekarze na medal (dużo fotek) cz.2

















    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dekarz, dekpol opinie, mirek szwarc Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 9