dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

bleon

  1. Tu na razie jest ściernisko...

    Kolejne spacery po okolicy okazały się skuteczne. Wpadła mi w oko działka, która wprawdzie też była zasłonięta kępami drzew z trzech stron, ale od wschodu, północy i zachodu. No i drzewa były w większej odległości! Powiedziałem sobie - albo tu, albo nigdzie! I zaczęły się poszukiwania właścicieli. Jakież było nasze zdziwienie kiedy dowiedzieliśmy się, że właścicielami tego kawałka ziemi jest ta sama rodzina, która sprzedała nam poprzednią działkę! :o :D Nie byli ...
  2. Tu na razie jest ściernisko...

    Podczas spacerów, którymi urozmaicaliśmy rodzinne imprezy wpadła nam w oko inna działka. Jej zaletą był bezpośredni dostęp do drogi, a nie do śródpolnej miedzy, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej działki. Działka ta miała również inną zaletę: bliskość mediów. Wodociąg poprowadzony był wzdłuż drogi, zaś do słupa z prądem była również znacznie mniejsza odległość - jakieś 100 m.
    Po zainteresowaniu się bliżej tą działką okazało się, że jej ...
  3. Tu na razie jest ściernisko...

    No dobra, to zaczynam. Podobno najtrudniej jest zacząć… No ale mam to już za sobą ;)
    Dawno, dawno temu, jakieś 8 lat temu, przypadkiem weszliśmy w posiadanie (a jak weszliśmy - to już osobna historia) łąki na skraju lasu z dojazdem miedzą między polami i łąkami. Łąka ta była nieużytkowana od dobrych kilku-kilkunastu lat. Zdążyły na niej wyrosnąć 2-3-metrowe osiki. Uporałem się z nimi (z perspektywy czasu żałuję tego kroku, przydałyby się w przyszłości ...