dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Ogrzewanie nadmuchowe

    Długo nie pisałem na temat ogrzewania, ale w końcu nadszedł ten moment. Trochę nie chciałem o nim pisać, bo wiem, że ogrzewanie nadmuchowe ma wielu przeciwników. Sam zresztą nie byłem do końca przekonany i miałem wiele momentów zwątpienia przed tym wyborem jak i po, ale cóż... powiedziało się A, trzeba powiedzieć B.

    Dlaczego ogrzewanie nadmuchowe?

    Tłumaczę to głównie względami zdrowotnymi. Starszy syn ma astmę oskrzelową. Młodszy ma też podobne objawy. Tradycyjne ...
  2. Okna, stopnie, wentylacja/ogrzewanie, tynki wewn.,studnia i elektryka

    Brak czasu lub zmęczenie nie pozwalają ostatnimi czasy pisać o postępach na budowie, ale cóż zrobić... budowa domu jest jak drugi etat. To był ciężki miesiąc. A co się przez ten miesiąc wydarzyło?

    1) Okna
    W ramach podsumowania: mamy okna na profilach Schuco 82 si, trzyszybowe, podobno wszystkie ze współczynnikami poniżej 1 W/m2K. Wszystkie już są wstawione, ale jedna szyba jest zarysowana, więc będzie do wymiany. Do wymiany będą też końcówki rolet. Niestety na HS-ie ...
  3. Ogrzewanie podłogowe czy nadmuchowe?

    Mam dylemat z ogrzewaniem. Wybór jest już ograniczony tylko do dwóch rozwiązań: podłogowe lub nadmuchowe. Obydwa z pompą ciepła, bo nie podłączamy gazu (tu wchodzi drugi dylemat - jaka pompa? powietrze? woda? glikol?). Na początku nastawiałem się na nadmuchowe. Im więcej czytam, tym mam większy problem. Jedni twierdzą, żeby nie iść w nadmuchowe przy wentylacji mechanicznej z rekuperacją, a inni zupełnie nie widzą przeciwwskazań. Czytam opinie ludzie bardzo zadowolonych z jednego ...