dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)

Zaczęło się tak, dwoje ludzi przed 30 zamarzyło uciec z miasta, ja wychowałam się na wsi, M. to typowy mieszczuch, który odkrył przy mnie,że miasta tak naprawdę nie lubi i czuje,że żyje dopiero gdy się z niego wyrwie
Poszukiwania działki trwały i trwały,3 miesiace później byliśmy szczęścliwymi posiadaczami swojego kawałka ziemi
- w drodze przy dzialce mamy gaz
-w drodze przy dzialce mamy wodę
- oraz prąd i skrzynke w granicy
- Działka 1500m 30x50m , z wjazdem od wschodu
- niedaleko (jakieś 900m) kolejka podmiejsca ŁKA ma stację
- z wydanymi WZ na poprzedniego wlasciciela
- z brzózkami z przodu działki i grzybami między nimi
niestety część drzew będziemy musieli wyciąć bo dom jet usytuowany 8m od drogi

W październiku staliśmy się właścicielami działki, projekt jaki wybraliśmy po wielu bojach to Słoneczny z garażem 2 z MG projekt:
http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem-2

wg jednej z guru forum 90m2 powierzchni użytkowej to "powierzchnia średniego mieszkania w mieście i nie da się sensownie zaplanować na tej powierzchni 3 sypialni, salonu i kuchni"
Wg nas jednak projekt jest dobrze przemyślany, zmiany jakie wprowadziliśmy będą niewielkie:
- likwidujemy przejście do garażu z domu
- przenosimy piec kondensacyjny do pomieszczenia gospodarczego koło kuchni
- w tym pomieszczeniu robimy tylko drzwi do wiatrołapu, do kuchni likwidujemy
- likwidujemy komin w pomieszczeniu za garażem - będzie WM
- w tym pomieszczeniu dodajemy drzwi do ogrodu -będzie miejsce na rowery, kosiarkę, szpadel i takie tam
- oczywiście dodaliśmy zadaszony taras 15m2 od zachodu - taras to był priorytet
- domek będzie biały, z grafitowym dachem, jasnobrazowymi oknami i drwewnemna elewacji, ganku i tarasie
Mamy już wydane warunki wszystkich przyłączy, adaptacja projektu jest na finiszu, mamy nadzieję,ze do końca stycznia złożymy wniosek o PNB i w kwietniu - maju zaczniemy budowę jeśli z kredytem pójdzie dobrze

  1. PNB to najlepszy prezent ślubny ;)

    - 03-04-2015 - 09:49 (Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :))
    mamy pozwolenie na budowę!
    teraz kredyt, wycinka drzew i jedziemy z koksem
    przewiduję,że nie będzie lekko ani z jednym ani z drugim,ale damy radę
  2. Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :)

    - 20-02-2015 - 13:24 (Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :))
    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    9 lutego złożyliśmy wniosek o pnb
    jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem to 14 kwietnia najpóźniej powinniśmy je dostać
    potem składamy wniosek o pozwolenie na wycinkę drzew, niestety linia zabudowy oraz oczyszczalnia tego wymagaja
    planujemy zostawić najwięcej jak się da
    jedno jest pewne - Walentynki 2015 zapamietamy na zawsze, spedzilismy je na mierzeniu obwodow drzew i sporzadzaniu mapki, 3 godziny, 130 drzew

    w międzyczasie
    ...
  3. Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słonecznego z garażem 2 :)

    - 20-02-2015 - 13:22 (Funkcjonalna tania stodoła - budujemy Słoneczny z garażem 2 :))
    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    Po przeczytaniu wielu dzienników i poczuciu się częścią wspólnoty FM przyszedł czas na założenie własnego dziennika
    Zaczęło się tak, dwoje ludzi przed 30 zamarzyło uciec z miasta, ja wychowałam się na wsi, M. to typowy mieszczuch, który odkrył przy mnie,że miasta tak naprawdę nie lubi i czuje,że żyje dopiero gdy się z niego wyrwie
    Jako,że w Łodzi mieszkania w nowym budownictwie tanie nie są (np 4700/m2) po przeliczeniu mieszkania 65m2 wyszło,że przy
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: parterówka, słoneczny z garazem 2 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka2.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	305300