dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Kto zacznie ten skończyć musi :)



    Urodził się pomysł podytkowany potrzebą budowy domu. Działka jest!


    Tak jak patrzymy na zboże w stronę zabudowań północ, po prawej wiadomo wschód na lewo zachód, szeroka 28m długa 100, media są w "asfaltowej drodze" tam gdzie widać białe zabudowania, budować chcielibyśmy "od góry działki" również asfalt, powiedzmy 20metrów od drogi później 10m domu i 20 metrów ogrodu z tyłu, drugie 50m nie zagospodarujemy ...

    Updated 26-02-2017 at 13:23 by marzenkowo

    Tagi - katalog słów kluczowych: ogrzewanie, pompa ciepła, projekt, strony świata Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Kamieński Zenon

    Wygląda na to że powoli zbliżamy się do punktu startowego.

    Oto co wykonaliśmy od momentu zakupu działki rolnej (0,122h) w Kamieniu (Długołęka) w styczniu 2016 roku:
    • działka "odkrzaczona" i przeorana (jeszcze w 2015 roku)
    • adaptacja projektu zakończona
    • działka odrolniona
    • pozwolenie na budowę mamy
    • media (woda, kanalizacja i prąd) są już przy działce (jako że droga nie należy do gminy prace trzeba było finansować z własnej kieszeni)
    • humus
    ...
  3. dwa odwierty po 75 metrów

    Zrobione!

    Dwa odwierty po 75 metrów kazdy wykonane

    zdjecia z odwiertów
    http://budowagryfice.blogspot.com/

    Kolektory beda wypelnione glikolem. Nastepny punkt programu to polozenie podlogówki, wylewki i podlaczenie pompy ciepla.

    Pozdrawiamy!!
    Tagi - katalog słów kluczowych: dom pasywny, odwierty, ogrzewanie, pompa ciepła Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Wyceny robocizny

    Otrzymaliśmy pierwszą wycenę robocizny. Firma polecana zarówno przez forumowiczów, jak i naszą architekt. Koszty akceptowalne, chociaż, wiadomo, chciałoby się taniej Czekamy jeszcze na pozostałe wyceny do końca tygodnia i zaczniemy się zastanawiać. Wszyscy wykonawcy z polecenia, mam nadzieję, że po budowie i ja będę mogła polecić wykonawcę z czystym sumieniem.

    Otrzymaliśmy też wycenę instalacji CWU i CO. Koszty trochę mnie osłabiły, ale wiedzieliśmy, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ekipa, pompa ciepła, wyceny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Ogrzewanie podłogowe czy nadmuchowe?

    Mam dylemat z ogrzewaniem. Wybór jest już ograniczony tylko do dwóch rozwiązań: podłogowe lub nadmuchowe. Obydwa z pompą ciepła, bo nie podłączamy gazu (tu wchodzi drugi dylemat - jaka pompa? powietrze? woda? glikol?). Na początku nastawiałem się na nadmuchowe. Im więcej czytam, tym mam większy problem. Jedni twierdzą, żeby nie iść w nadmuchowe przy wentylacji mechanicznej z rekuperacją, a inni zupełnie nie widzą przeciwwskazań. Czytam opinie ludzie bardzo zadowolonych z jednego ...
Strona 2 z 4