dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
27.01.2005 W naszej Manueli trwają prace instalacyjne. Hydraulicy podobnie jak przy pierwszej jednodniowej wizycie, załatwili sprawę błyskawicznie. Wszystko co konieczne do wykonania przed tynkami zrobili w trzy dni robocze. Niestety równie szybko będę musiał uregulować fakturę cząstkową za dotychczas wykonaną pracę - jutro mam spotkanie z szefem firmy, która kompleksowo wykonuje mi instalację wod-kan-gaz.

Instalacja elektryczna „robi się” trochę wolniej niż przypuszczałem, ale może to i lepiej, bo mam czas na ewentualne korekty. Wczoraj budowę odwiedził projektant kuchni i poza zdjęciem dokładnych wymiarów, szybkim ruchem ołówka poprzesuwał większość punktów elektrycznych w kuchni.
Ponieważ wszystkich punktów zrobiło nam się sporo, aż nie chcę liczyć ile przyjdzie za to wszystko zapłacić.

Szybkimi krokami zbliżamy się do ocieplania poddasza. Podjąłem już decyzję, że do poddasza wynajmiemy tą samą firmę, która robiła elewację. Po negocjacjach stanęło na 31PLN za m2. Materiał, czyli wełna, jutro ma wyjechać od producenta – realnie na placu budowy spodziewam się jej za trzy dni robocze, czyli we wtorek. Ekipa też ma się pojawić w tym terminie.

Wczoraj spotkałem się z dystrybutorem filtrów do wody. Ponieważ nasza woda wodociągowa jest dość twarda, żeby nie mieć problemów z kamieniem w instalacji ciepłej wody i w zasobniku cwu oraz w czajnikach i na bateriach, musimy zastosować zmiękczacz. W naszym przypadku najlepiej sprawdzi się układ zmiękczający wodę na zasadzie wymiany jonowej. Urządzenie, które zaproponował mi dystrybutor, to dość zgrabnie wyglądająca jedna skrzynka, zawierająca w sobie złoże jonitowe (czyli filtr) i zbiornik solanki (niezbędny do regeneracji złoża). Urządzenie jest w zasadzie bezobsługowe. Sterownik elektroniczny programuje się tak, aby regeneracja trwająca zwykle ok. 1,5 godziny, odbywała się w środku nocy. Urządzenie samo pobiera sobie z zasobnika sól do zbiornika solanki (sól dosypuje się co ok. 3 miesiące). Produkty uboczne filtracji odprowadzane są do kanalizacji. W trakcie regeneracji złoża pobór wody jest oczywiście możliwy, ale jest to woda nie oczyszczona – w filtrze automatycznie otwiera się obejście. Z zapewnień dystrybutora wynika, że proces filtrowania nie ma wpływu na ciśnienie wody w wewnętrznej instalacji domu.
Tak więc dla komfortu posiadania nie zakamienionej wody w cały budynku wystarczy przygotować za licznikiem podejście dla filtra, zasilanie 230V, odejście do kanalizacji, no i oczywiście zapłacić za tą przyjemność jednorazowo 3500PLN – myślę, że warto.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum