dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data wpisu 24-09-2008

Dla tych co nie wiedzą przykrycie betonu folią daje same zalety: po pierwsze beton nie oddaje wody za szybko a po drugie zapewnienie odpowiedniej wilgotności powoduje że staje się on super twardy.
Liczę, że beton taki właśnie super twardy się stał.
Jak pisałem lekko schizowałem z tym rysami, które ewidentnie są rysami skurczowymi i nie występują tam, gdzie nadlewka była częścią większej objętości betonu. Na wszelki wypadek wziąłem porządny młotek i napitalałem w tą nadlewkę. Chyba da radę Nic nie odpryskiwało, odłupywało się, więc zakładam że warstwa szczepna trzyma i wszystko będzie ok

I powrót do rzeczywistości.
Przedwczoraj podjechał znowu na Staniewicką, do firmy Deitermann, i zakupiłem Eurolan FK Inject http://www.deitermann.pl/index/produ...nject&detail=1
Jest to żywica epoksydowa, dwuskładnikowa o niskiej lepkości służąca do wykonywania iniekcji w betonie i murze. Bardzo dobra przyczepność do betonu, niska lepkość, możliwość wlewania grawitacyjnego jak i wtryskiwania - służy do wypełniania rys, pęknięć itp. Koszt 84PLN, za 1 litr.

Dodatkowo w aptece za 1,55 kupiłem 2 pary rękawiczek lateksowych, dwa rodzaje igieł (1,2 i 0,8mm)i dwie strzykawki - do wykonywania iniekcji i pojechałem odwiedzić fundament

Sprężonym powietrzem oczyściłem rysy, wymieszałem składniki żywicy zgodnie z instrukcją i zacząłem uzupełniać rysy. Tak raczej pro forma bo powinno sięto robić zasadniczo w sytuacji gdy istnieje zagrożenie że woda może spenetrować zbrojenie a u mnie przecież w nadlewce zbrojenia nie ma.
W każdym razie na początku próbowałem wlewać (kiepsko), wstrzykiwać igłą 1,2mm (za gruba) a potem igłą 0,7mm i jakoś poszło. Rys poprzecznych w stosunku do kierunku fundamentu było może ze 20-30 z czego tam gdzie się dało w ogóle igłę wsadzić było może z 7-8 Więc wykonałem klasyczny przerost formy nad treścią. Na końcu pomaziałem gdzieniegdzie pędzlem i zamknąłem temat.

Teraz czekamy na pensję (bo do końca miesiąca zostało na końcie 177PLN ) i next week idę kupić SBS Szybki Grunt SBS żeby pomalować płytę fundamentową i przygotować się do klejenia papy. Z JP już umówiłem się wstępnie że wpadnie na parę godzin i przygrzeje papę. I wtedy już naprawdę wszystko będzie gotowe.

PS. JP zabrał wreszcie przyczepkę
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze