dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

hubhert

  1. Z27 l gl

    Witam po baaardzo długiej przerwie. Mimo tak długiej przerwy w pisaniu nie wiele wydarzyło się. Właściwie, to działo się dużo, ale robota za bardzo nie poszła do przodu. Niestety. Wkrótce po ostatnim wpisie wyszła na jaw poważna sprawa z dachem, a dokładnie z dachówką, przez co robota na budowie stanęła na niemal 3 m-ce. Gdyby nie wnikliwe obserwacje mojej żony, nikt nie zwróciłby na to uwagi i dzisiaj pewnie, tak jak było zaplanowane, wykańczalibyśmy nasz domek. Na szczęście ...
  2. Z27 l gl

    Pracowity był dzisiejszy dzień, jak to wolna sobota ;) . Murarze wkońcu wynieśli się z budowy i można było zrobic trochę porządków i popopawiać troche po nich. Tak, tak poprawiac po "fachowcach". Tak ich na poczatku chwaliliśmy, ale mądre jest powiedzenie "nie chwal dnia przed zachodem słońca". Im dłużej trawała budowa, tym było gorzej. Wszystko było pięknie póki nie wyszły na jaw fuszerki i domagaliśmy sięich poprawienia lub gdy zaczęliśmy domagać ...
  3. Z27 l gl

    Miała być dzisiaj dalej kładziona dachówka i styropian, ale pogoda kokrzyzowała plany. Byłem za to w jednym składzie drewna obejrzec boazerie na podbitke. Mają w cenie 29zł/mkw. Na allegro można kupić za mniej niż 20zł/mkw ale na drugim końcu Polski.
    Fachowiec od podbiti kazał mi kupić boazerię z dwoma podłużnymi wrebami od wewnętrznej strony, które ponoć przeciwdziałają wichrowaniu się desek na dworze, a facet w składzie twierdzi, ze to pic na wodę. Może tak mówi, ...
  4. Z27 l gl

    Dzisiaj przeżyłem niemałego stresa. Pojechałem na budowę, a dachowcy oznajmili mi że rozpakowali palety z dachówką i mają tylko 13 gąsiorów. Nie miałem czasu sprawdzać, bo wyrwałem sie na chwilę z pracy, tylko od razu za telefon i dzwonię do żony, zeby sprawdziła, czy sa gąsiory na fakturze i wz-tce. Są. Koszt ponad 3 tys. Cholera, jak odbierałem dostawę ze składu miałem taki dym, ze nie sprawdziłem dokładnie czy wszystko zgadzało sie z wz-tką. Już zdażyłem zadzwonić ...
  5. Z27 l gl

    Dach nabiera kształtów az miło popatrzeć. Tak wygladał dzisiaj , gdy odjeżdżalismy.



    Niestety murarze znów dzisiaj nie przyszli, obiecują ze przyjda jutro i w końcu dokończa kominy.
    Dzisiaj dostałem telefon, że chcą przyjeżdżać montowac okna. Miały być w połowie sierpnia, w tej chwili jeszcze nie można ich montować, więc poczekają dwa tygodnie w magazynie.
    Ostatnie wydatki: ...
Strona 1 z 8