dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Droga przez meke z nierzetelnym kierownikiem

    Witam forumowiczów,
    W 2008 rozpocząłem przygotowania do przebudowy - architekt, plan, pozwolenia i dziennik budowy. Kierownik budowy 'z internetu', brzmiał w miarę rozsądnie, zaczęliśmy drobne prace (barierki, drzwi balkonowe itp), a kierownik zaczął prowadzić dziennik. W 2010 musiałem odłożyć plany w zw. z budżetem i przestawić się na prace bardziej konserwacyjne (uszczelnienie, ścian itp.), które były dokumentowane w dzienniku do 2013, a potem zapomniałem o aktualizacjach. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dziennik, kierownik budowy, problemy, termin Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Kolejny dzień i kilka spraw udało się załatwić:

    1. wstępnie dogadaliśmy się z osobą, która prawdopodobnie będzie naszym kierownikiem budowy. Chcemy jak najszybciej ruszyć z pracami ziemnymi, więc jutro koniecznie musimy podjąć ostateczną decyzję w sprawie KierBuda.

    2. w czwartek uprawomocni się decyzja o pozwoleniu na budowę, a w sobotę, jeżeli tylko pogoda dopisze, na działkę wjedzie koparka i nic już nie będzie takie jak przedtem.
    Koszt koparki 80,00 PLN/h sprawdzony w kilku miejscach. Wszyscy podają tą samą kwotę, więc ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kierownik budowy, koparka, wodociąg Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Pierwsze umowy, wykonawcy i prad

    Pierwsze umowy jakie zawarlem to ta z architektem, kierownikiem budowy, murarzami oraz cieślami.
    Do kazdego zakresu prac zbieralem przynajmniej po kilka ofert i decyzje podejmowalem na zasadzie analizy porownawczej, czyli uśredniając i porównując oferty.

    A wiec po kolei:
    Miałem kilku poleconych architektów poczta pantoflowa (rodzina, znajomi) odwiedzilem ich wszystkich rozmawiajac o cenie i zakresie prac. Lecz nei trafilem na takeigo ktory by porwal mnie przynajmniej ...

    Updated 16-09-2014 at 21:25 by Ace

    Tagi - katalog słów kluczowych: ciesla, dekarze, kierownik budowy, murarze, umowy Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Kredyt

    No i stało się, Kredyt podpisany w piątek 11.02.2010...
    Już jesteśmy wstępnie umówieni z potencjalnym wykonawcą i kierownikiem budowy na oględziny terenu. Teraz trochę piapierologii, wpis w hipotekę, pogoda i ruszamy. Pozostaje trzymać kciuki.
    Może się uda w tym roku machnąć wszystko łącznie z przeprowadzką.
    Tagi - katalog słów kluczowych: kierownik budowy, kredyt Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum