dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

claris

Claris i Luke budują Z28 GL2

Oceń ten wpis
Pogoda nas nie rozpieszcza. Od kiedy postawiliśmy więźbę pada prawie codziennie :( Przez to wydłuża się czas wykończenia góry [wymurowania kominów, ocieplenia ścian szczytowych i tam gdzie dochodzi więźba]. Cieśla nie może więc wejść, żeby zacząć rozkładać membranę i przybijać łaty/ kontrałaty. Dachówka powinna przyjść pod koniec najbliższego tygodnia. Równocześnie ocieplamy budynek styropianem, żeby nam ta silka całkiem nie zamokła. Okna powinny być gotowe 21 maja, ale wstawianie pewnie będzie później jak już trochę dachu będzie gotowe.
24 maja jesteśmy umówieni na zrobienie przyłącza prądu do budynku, chociaż przy takich opadach poziom wód pewnie znów będzie za wysoki...
Znalazła się też projektantka gazu :) projekt i papiery do pozwolenia się zrobią - choć tyle z głowy...
Architektka wnętrz działa z łazienkami :) to bardzo przyjemna część w tej chwili.
Myślę intensywnie nad kolejnymi instalacjami [jakieś namiary już mamy, w tygodniu zaczynam działać] - zbieramy też oferty na rekuperację [projekt gotowy już dawno, chcemy tę instalację wykonać w czerwcu/ lipcu].

Mąż wymyśla instalację alarmową - dla mnie to masakra! Cena za same materiały już przekroczyła 7.5k, do tego mam wizję upstrzenia każdego pomieszczenia czujkami, czujnikami i innymi paskudztwami. Jak słyszę jego pomysły to wydaje mi się, że z domu chce zrobić dom-twierdzę :( :( i jakoś nie widzę tu możliwości kompromisu - to najgorsza część budowania, jak nasze wizje nijak się z sobą nie schodzą...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum