dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dzień 210. Kanalizacja

    Dzisiaj rozpoczęły się z lekkim poślizgiem roboty związane z budową kanału sanitarnego. W ciągu tygodnia całość prac ma się zakończyć.
    A ja powoli (bo czasu wolnego mało) robię rozprowadzenie wody w pomieszczeniu gospodarczym i będziemy montować armaturę.
    Tagi - katalog słów kluczowych: kanalizacja, kanał sanitarny, woda Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poprzednio jak byłem na budowie to lało. I lało mi się z rynny. Niby normalne, ale nie tu, gdzie powinno.




    Dzisiaj rozebrałem i okazało się, że ekipa od elewacji odwrotnie zamontowało mi kolano.

    A że takie kolano jest trochę dziwne, bo z jednej strony jest dwukielichowe i ma wyznaczony kierunek przepływu (jest strzałka) to trochę dziwi, ze "profesjonaliści"
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rynna.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	414439   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WavinRynna.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	414440   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ł1.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	414441  
  3. Czerwiec 2018 cz1

    Najbliższa przeszłość:
    Mamy 5 czerwca. Od ostatniego wpisu minął miesiąc. W tym czasie załatwiałem następujące tematy.
    1. Jestem po wstępnej rozmowie z ekipą budowlaną. Ekipa jest sprawdzona, więc nie chcę kombinować i szukać innej. Jeśli się wyrobię z formalnościami, panowie mogą rozpocząć od lipca/sierpnia (jeden z klientów im odpadł). Cena robocizny (stan surowy otwarty - robocizna) została ustalona.
    2. Podpisałem umowę z projektantem. To, o czym ...

    Updated 05-06-2018 at 10:26 by rabarbar1

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Jedyna stała rzecz to ciągłe zmiany.

    - 03-06-2018 - 07:36 (Keramzyt, tradycja a może szkielet drewniany? - oto jest pytanie.)
    Po dokładnym obmierzeniu działki okazało się, że właściwa jej szerokość to 23,5 m a nie 25 m. Różnica 1,5 m całkowicie eliminuje projekt który wybraliśmy. Proces przeglądania projektów, zmiany i dopasowanie do naszego wyobrażenia idealnego domu rozpoczęliśmy od początku. Projekt który ostatecznie trafił do wniosku o pozwolenie na budowę wyglada tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowyok.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	414258

    Teraz oczekiwanie, wyceny i .... może wystartujemy.
  5. Dzień 203. Porządki w łazienkach

    Pomalowaliśmy jeszcze raz sufity w łazienkach farbą dedykowaną do łazienek i kuchni. Potem umyliśmy płytki i przymierzyliśmy wannę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1633.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	414142
    Tagi - katalog słów kluczowych: wanna, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum