dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dzień budowy 11: Fundamenty

    Dzień budowy: 11
    Dzień prac: 5

    Kolejny dzień prac przy budowie fundamentu. Panowie rozpoczęli od wykonania izolacji dysperbitem, następnie cały fundament został pokryty folią kubełkową.
    W między czasie dojechało kilka wywrotek piachu, oraz koparka która miała obsypać ziemią funadament, oraz przerzucić piach do "wnętrza" domu. Niestety koparka uległa awarii, a kolejna dojechała dopiero po kilku godzinach. Jako że około godziny 15:30 jest już
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171116_085337.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	401595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171116_085627.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	401596   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171116_154757.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	401597  
  2. Rekonstrukcja Posadzki

    Witam,

    Proszę o poradę. Odnośnie zrekonstruowania warstwy posadzki. Budynek gospodarczy. Zaistniała konieczność skucia posadzki wzdłuż ściany zewnętrznej w celu zrobienia kanału na rury C.O. Posadzka została skuta do gruntu (podsypka piaskowa wyglądą na suchą). Warstwowo wyglądało to tak:

    1. Wylewka betonowa
    2. papa
    3. chudziak
    4. podsypka piaskowa

    Moje pytanie brzmi jak prawidłowo zrekonstruować tą część posadzki przy ...
  3. Dzień 12. Kominek?

    Dziś pojawiły się pytania, na które nie znałem odpowiedzi. A to oznacza, że mimo wcześniejszych przemyśleń i uzgodnień jeden wątek został pominięty... Tak, chodzi o tytułowy kominek
    Firma od kominków zadała pytanie, jaki chcemy kominek, bo wkład do domu pasywnego dobiorą i zaproponują. Kierownik prac też zapytał, ale o średnicę rury. Zerknąłem jeszcze raz do umowy: komin jest. Wkład planowałem zakupić. Czy więc jeszcze czegoś potrzebujemy??? ))
    Hmmm... ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: dom szkieletowy, kominek Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Moje pierwsze lato...!

    - 21-11-2017 - 13:53 (Na milosc i budowe wlasnego domu nigdy nie jest za pözno !!!)
    Całkiem miło mieszka się "nielegalnie" w moim nowym domku ! Już 1,5 m-ca oddycham wiejskim powietrzem, jeżdzę rowerem po kozie mleko / 5 zł za litr/, jem jaja od kurek sąsiadki i czekam na ostatni już etap w tym roku !
    Podoba mi się tutaj, chciałabym już zostać na zawsze ale niestety jest to jeszcze niemożliwe !
    Przygotowywałam się przez ten czas do ostatniego etapu w tym roku ! " Ocieplenie styropianem z zewnątrz " !
    Do ocieplenia ...
  5. Hydraulik - last but not least

    Ostatni wpis przed posadzkami poświęcamy hydraulikowi. Człowiek z polecenia wykonawcy, kolejny z tych, co jak powiedzą, tak robią. Obiecał i wykonał instalację kanalizacji (w tym częściowo z rur niskoszumowych), ciepłej i zimnej wody z pętlą cyrkulacji, instalację ogrzewania grzejnikowego i podłogowego, podejścia pod umywalki, wannę, prysznice, WC i bidet, podejścia pod baterie prysznicowe i umywalkowe, przygotował grunt pod instalację pieca c.o. i stacji uzdatniania oraz odkurzacza ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: emilia mała ii, hydraulika, odkurzacz centralny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydra_1.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	401415   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydra_4.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	401416   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydra_5.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	401417   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydra_6.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	401418   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydra_7.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	401419