dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    20.05.2004 – otrzymałem korespondencję z Urzędu Miasta, że urbanista przygotował projekt decyzji o warunkach zabudowy dla mojej działki. Następnego dnia odwiedziłem urząd w celu zapoznania się z tym projektem. Rozczarowałem się zawartością (to na te kilka oczywistych zdań muszę czekać już piąty miesiąc), ale nic, ważne że jest. Linia zabudowy mnie satysfakcjonuje, wysokość budynku też. Już tylko uzgodnienia i mam decyzję (podobno 2-3 tygodnie).
    W tym momencie ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    Na początku maja stwierdziłem, że dosyć leniuchowania i zabrałem się za własnoręczne rozbieranie budynku gospodarczego na mojej działce – w sumie bezprawnie bo na rozbiórkę powinienem mieć pozwolenie. Póki co wiele nie rozebrałem więc może nikt się nie przyczepi, ale mam satysfakcję, że coś robię – ta bezczynność mnie dobijała.
    Co raz częściej też gawędzę przez płot z sąsiadem – budowlańcem. Stwierdzam, że jego rady są bezcenne chociaż ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    W kwietniu przydarzyła się nam zaskakująca historia, otóż będąc na jednym z pierwszych wiosennych spacerów z moim synkiem, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, 500m od naszej działki, znalazłem MANUELĘ w stanie surowym. Mało tego, okazało się, że buduje ją mój rówieśnik ze szkoły podstawowej. Odświeżyłem zatem kontakty i razem z żoną wprosiliśmy się na wizje lokalną. Niesamowite wrażenie oglądać coś co z jednej strony znałem w najdrobniejszych szczegółach ale w wersji papierowej, ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    30.03.2004 – Otrzymałem kolejną korespondencję z Urzędu Miasta, tym razem w sprawie mojego wniosku o warunki zabudowy – informowano mnie w nim, że moja sprawa nie może być załatwiona w ustawowym terminie, w związku z koniecznością wykonania szeregu czynności (analiza urbanistyczna, opracowanie projektu decyzji, uzgodnienia). Planowany termin załatwienia sprawy lipiec 2004!!!!
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    Wiosna 2004
    W pierwszych dniach wiosny dostałem zawiadomienie z Sądu Rejonowego – Wydział Ksiąg Wieczystych, że na mój wniosek (zawarty w akcie notarialnym zakupu działki) założono księgę wieczystą dla mojej działki (czyli trwało to 3 miesiące). Warto dokładnie przeczytać wyciąg z takiej księgi bo w zwyczaju urzędników jest mylić się gdzie tylko się da. W moim przypadku na jednej stronie tekstu znalazłem 3 błędy (literówki i merytoryczne). Poprawiono to bardzo ...