dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

MissOlii

Witam wszystkich serdecznie,

trafiłam na to forum w poszukiwaniu drzwi zewnętrznych i zainspirowana innymi dziennikami budowy postanowiłam założyć swój własny. Będzie to nie tylko dokumentacja tego jak przebiegały zmiany ale również tego jak normy budowy mogą się od siebie róznić ze względu na kraj i niechlujstwo tzw handyman'ów

Dom który stal się naszą własnością 2 miesiące temu nie jest budowany wg naszego projektu, pochodzi z lat 50 i jest kupiony w Anglii co stwarza jeszcze większe wyzwanie do "doprowadzenia" go do porządku wg polskich standardów.

  1. Ile dni w roku może padać???????

    prace utknęły w miejscu... weny brak i chęci też... winę zrzucę na pogodę


    czas goni, mama z tatkiem przyjeżdżają za 4 tyg a my stoimy z robotą.

    Miało być szybko i prosto: ocieplić podłogę, położyć wykładzinę, wytapetować i tadammmmmmmmm!!!!!

    Podłogi ocieplić się nie da bo pod nią sterta kabli biegnących do skrzynki z korkami która znajduje się w kuchni na dole, zaraz pod pokojem. Normalnie można byłoby się pokusić ...
  2. co za dureń.....

    wpadł na pomysł żeby .....


    • robić zlew pod oknem? romantyczne wyobrażenie kobiety zmywającej naczynia, patrzącej z tęsknotą w dal w złociste łany zboża mógł wymyślec tylko facet!


    o ile ktoś używa zmywarki taki problem może mu sie wydawać nieistotny ale... w moim przypadku to jest jakaś pomyłka.... roleta cała obchlapana przy zmywaniu, blat zalany, okna zaparowane od ciepłej wody etc etc


    • montować zlew jednokomorowy szczegolnie
    ...
  3. bo fantazja jest od tego....

    aby bawic sie, aby bawic sie na calego!!!!

    Tak spiewałam majac 7 lat i pewnie to samo spiewala osoba wybierajaca kolory do swojej sypialni ktora my mamy teraz przyjemnosc remontowac. Czy w takim polaczeniu kolorow mozna w ogole funkcjonowac (tutaj juz sciany czesciowo zdarte ale byla polowa niebieska i polowa zielona)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03540.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	157323


    Drapanie szło w miare gładko ale że pierwsza wierzchnia (kremowa) farba nie schodzi cała decydujemy ...
  4. Planowane nidy nie wychodzi...

    remontujemy salon!

    Zupelnie przypadkiem Miał chwilowo zostać, gdyż nie wyglądał źle. Ale... zauważyłam małe robaczki wyglądające jak przecinki, wielkości milimetra pod jedną listwą na ścianie i myślę sobie "oderwę, zobacze jak sie sytuacja ma i przyklei się z powrotem" jak odkleiłam to poleciało z tapetą. Druga myśl- spoko tapetę się zedrze i pomaluje ścianę! Tu już nie było tak łatwo bo tapeta miejscowo odchodziłą z farbą- trzeba ...
  5. kaloryfery....

    a skoro było wspomniane o kaloryferach.........


    zgadnij ktróy kaloryfer robił Polak a którry anglik?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03536.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	156822 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03535.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	156823



    na dzien dobry w 8 dniu mieszkania musielismy wymienic wszystkie zawory w grzejnikach bo gdy probowalismy przykrecic kaloryfery wszystkie zaczely ciec! Jeden nowy byl wadliwy co sie okazalo juz po ponownym napuszeniu wody w kaloryfery.

    Zmiana zaworu z grzejnikiem ...
Strona 1 z 2