dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz mały domek

Na razie mój dziennik budowy, jest tylko dziennikiem chęci budowlanych, ale mam nadzieje że stan ten szybko się zmieni. : )

  1. 14. Off topick – ogród z żaglem przeciwsłonecznym

    Temat nie tyczy się bezpośrednio mojej przyszłej budowy, ale może kogoś zaciekawi.
    Kilka sezonów temu zdarzyło mi się popełnić aranżacje ogrodu wokół domu rodzinnego – w Polsce jest to rozwiązanie żako spotykane dlatego postanowiłem podzielić się wrażeniami z użytkowania.

    Żagiel prostokątny 5x5 m wisi sobie na 4 mm żyłkach na słupka z 2 calowych rur. Słupki mają odciągi z tej samej żyłki. W ogrodzie jest rozprowadzony przewód YKY 3x1,5 do oświetlenia. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: żagiel przeciwsłoneczny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00275.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	202744  
  2. 13. Rozważania alternatywne

    W nawiązaniu do punktu 2 wariant 3 ) Mam możliwość użycie fundamentów starej szklarni, do budowy nowego domu. Czy w ogóle zawracać sobie głowę tym tematem – mam całe masę wątpliwość ale… może.Cały pomysł budzi u mnie na tyle dużo wątpliwości iż rozważam tą opnie jedynie jako alternatywę.
    Przeprasza od razu za mało fachowych danych– brak jest dokumentacji technicznej budynku, projektu itp., a o samej budowie obiektu wiem jedynie z relacji, na chwile obecną nie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: płyta fundamentowa na starym fundamencie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fundament kotłowni 4 b.png
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	202735   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fundament kotłowni 3b.png
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	4,5 KB
ID:	202736   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fundament kotłowni 1.....png
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	3,7 KB
ID:	202737  
  3. 12. Zabezpieczenie

    Niestety w okolicy w której mieszkamy- kradzieże są prawdziwą plagą, głównie mowa tu o wszelkim maści „złomiażach” ale nie tylko. Dom i posesja musi być dobrze zabezpieczona prze zakusami nieproszonych gość. Jednocześnie nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów zabezpieczeń jakie zamierzam zastosować na ogólnodostępnym forum, dlatego podpunkt ten ograniczę tylko do kilku pytań, i tylko w zakresie będę rozmawiał z góry za to przepraszam : )
    Czy ktoś z forumuwiczów ...
  4. 11. Garaż – Wiata

    Założenia – miejsce na dwa samochody+ motocykl+ meble ogrodowe + drewno do kominka + sprzęt ogrodowy + graty.

    Sprawę załatwił by po prostu duży garaż dwu stanowiskowy z dodatkową przestrzenią, ale…

    Nie chce budować garażu w bryle budynku bo nie widzę powodu dlaczego miałbym budować samochodom salon większy niż sobie – koszt jest nie uzasadniony zwłaszcza w stosunku do raczej niedużego domu.
    Garaż doklejany na osobnej płycie również jest ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: wiata garażowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata 4.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	202722   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata 5.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	202723  
  5. 10. Konstrukcja dachu - Pokrycie dachowe

    a) Więźba
    Zastanawiam się nad zasadności zastosowania więźby prefabrykowanej – bo szybko, bo odkładnie, ale zależy to przede wszystkim od ceny, prosty dwu spadowy dach może sprawić iż prefabrykowana będzie cenowo racjonalna. Jak już będzie projekt poprószę o wycenę i zobaczymy.
    Pomysł na więźbę prefabrykowaną podobał mi się na wcześniejszym etapie kiedy jeszcze nie byłem zdecydowany na strop betonowy, można by wtedy zamówić więźbę prefabrykowaną ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zakończenie ściany szczytowej.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	202428  
Strona 1 z 4