dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Pchełka na płycie fundamentowej i z dużą kotłownią

Witam
w dniu dzisiejszym zakładam NASZ dziennik
Będę tu na bieżąco informował o stanie budowanego przez nas domku, chociaż częściej pewnie będzie to robiła moja żona ).
O budowie domku myśleliśmy już od dawna, ale zawsze było jakieś ale......A tu nareszcie UDAŁO SIĘ, w październiku 2014 r. staliśmy się posiadaczami niewielkiej działeczki (600 m2). Decyzję o kupnie podjęliśmy dość szybko i w sumie ani się nie obejrzeliśmy a już była nasza. Obecnie znajdujemy się na początku drogi, załatwiamy sprawy papierkowe i musimy zaznaczyć iż w Zgierzu (bo tu jest działka) wszystko idzie bardzo sprawnie. Na urzędników nie ma co narzekać, wszyscy bardzo mili Mamy nadzieję iż w tym roku uda się załatwić wszystkie dokumenty, a w przyszłym roku ruszyć z budową. Jak będzie to się okaże.
Chcemy wybudować mały domek ok 100 m2 pow. użytkowej, w zupełności nam to wystarczy a ponadto działka też nie ma dużych rozmiarów (24,5 m x 24,5 m). Zastanawialiśmy się czy robić projekt indywidualny czy jednak kupić gotowy, rozważaliśmy za i przeciw, bardzo długo przeglądaliśmy strony przeróżnych biur projektowych, no i póki co naszym faworytem jest domek "pchełka z garażem" w odbiciu lustrzanym ze studia MG Projekt (z niewielkimi zmianami). Ostatecznie jak to wyjdzie z projektem zobaczymy, bowiem w obecnej chwili jesteśmy na etapie oczekiwania na warunki zabudowy (jeszcze około 2 tygodni).
Projekt ten bardzo nam się spodobał, początkowo jednak uważaliśmy że może być dla nas za mały. Zupełnie zmieniliśmy zdanie po obejrzeniu go w realu dzięki życzliwości AGP-ków, którzy budowali go ok. 3 lata temu. Bardzo za to dziękujemy. Oglądając domek od razu nasunęło się wiele przemyśleń........, mimo niewielkiego metrażu, ma on wiele zakamarków żeby wszystko pomieścić.

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI, ABY WSZYSTKIE TE PAPIERKOWE SPRAWY POSZŁY JESZCZE SPRAWNIEJ! Prosimy dzielić się opiniami, wrażeniami, radami - w sprawie budowy naszego domku .

  1. Poszukiwania

    - 08-12-2015 - 22:40 (Pchełka na płycie fundamentowej i z dużą kotłownią)
    Na osłodę szperam w necie (już od bardzo długiego czasu) i wyszukuję rzeczy które chciałabym wykorzystać przy aranżacji wnętrz.
    Znalazłam fajne kinkiety, o podwójnym strumieniu światła (góra/dół), które będą wisiały na półpiętrze. Myślę o takich samych na zewnątrz, dają naprawdę super efekt.
    Zakupiłam nogi od maszyny Singer, którą chciałabym wykorzystać pod umywalkę w dolnej łazience.
    Wymarzyłam sobie że jedna łazienka (właśnie ta na dole) ...
  2. Jak zwykle coś

    - 08-12-2015 - 22:08 (Pchełka na płycie fundamentowej i z dużą kotłownią)
    No i jak to w życiu bywa, nie zawsze idzie po naszej myśli. Wkońcu jak udało mi się namówić męża na robienie płyty fundamentowej jeszcze w tym roku, to nie pojawił się PAN KOPARKOWY . Umawiał się z mężem w tamtym tygodniu, że dzisiaj będzie u nas a tu okazuje się że nie przyjechał, a na dodatek nie odbiera od nas telefonów. Jak tu można mieć zaufanie do ludzi.... o zgrozo, a przecież to dopiero początek. Przecież można chociaż dać znać, zadzwonić ale po co....
  3. Mieszkanie

    - 27-11-2015 - 21:40 (Pchełka na płycie fundamentowej i z dużą kotłownią)
    A ponadto zapomnieliśmy wspomnieć, że udało się sprzedać mieszkanie i to na przekór naszym oczekiwaniom bardzo szybko. Myśleliśmy, że zejdzie się może jakieś 6 miesięcy, a tu klient znalazł się w niecały tydzień od umieszczenia ogłoszenia . Takim oto sposobem mamy trochę kaski na budowę, więc fajnie by było zaczynać, tylko jeszcze muszę męża na te fundamenty namówić, bo nie bardzo jest skłonny robić je w tym roku .
  4. Przyłącza

    - 27-11-2015 - 21:33 (Pchełka na płycie fundamentowej i z dużą kotłownią)
    Oto efekt dwóch dni pracy, mamy już wszystkie przyłącza z wyprowadzeniem ich pod dom. Dwa dni kopania w ziemi, a wydana kasa liczona w tysiącach, a to dopiero początek. Ale i tak się cieszymy bo to dobry początek. Cały czas zastanawiamy się czy jeszcze w tym roku robić płytę fundamentową i nie możemy się zdecydować, czy aby już nie jest za późno, w zasadzie niedługo grudzień a i z pogodą już bywa różnie, więc chyba zostawimy to na wiosnę. Póki co na działce ogromne ...
  5. ZUD przyłącze wod-kan.

    - 10-11-2015 - 00:00 (Pchełka na płycie fundamentowej i z dużą kotłownią)
    Jak w temacie odebrałem dziś projekt przyłącza kanalizacji i przyłącza wodnego z tzw. uzgodnieniami ZUD czyli opiniami zespołu uzgodnień dokumentacji projektowej. Umówiłem się z kilkoma wykonawcami przyłącza wodnego okazało się że taka usługa kosztuje około 4500zł odległość sieci wodnej do studzienki na działce wynosi dokładnie 4,8 m. Porażka takie pieniądze za taki odcinek zdaje sobie sprawę że wykonawca pokrywa koszty materiałów, kierownika i geodety ale takie pieniądze ...
Strona 1 z 4