dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jurand

Decyzja podjeta - budujemy - ORION I

Oceń ten wpis
Witaj. Rownie sie ciesze, ze ktos postawil na ten projekt i bedzie mozliwosc wymiany doswiadczen. Nie ma nic bardziej owocnego w budowie. Niestety jestem troszke dalej od Ciebie bowiem dopiero w tym tygodniu otrzymalismy decyzje o warunkach. Takze teraz koncowka adaptacji, w miedzy czasie projekty przylaczy i mozna starac sie o pozwolenie. Takze jestem dobrej mysli i moze w okolicach maja udaloby sie je otrzymac :) . Co do modyfikacji obecnie przedyskutowanych to oczywiscie podnieslismy sciane kolankowa ale tylko o 36 cm bowiem balem sie o bryle budynku. Takze teraz z murlata powinna miec okolo 90 cm. Pociagnie to za soba oczywiscie wydluzenie komina tak aby wystawal poza kalenice aby nie bylo podwiewania ciagu. Zreszta troche dolozylem kanalow wentylacyjnych w pomieszczeniu gospodarczym tak aby wentylowac m.in owo pomieszczenie, garaz, dwie lazienki, suszarnie. Komin zreszta tez przerobilem na Schindla. Martwi mnie w tej chwili wentylacja z drugiej strony tzn kuchnia + spizarnia. Nie jestem przekonany do proponowanej obecnie w projekcie wentylacji dachowej, poza tym to miejsca obrobek wiec potencjalne miejsca dla przeciekania wody. Zastanawiam sie jeszcze o ewntualnym obniżeniu części pomieszczenia gospodarczego w miejscu gdzie bedzie stal kociol by zapewnic lepsze rozprowadzenie po poziomie parteru. Co do rozdzialu jadalni od salonu to tez jestem przeciwnikiem tego rozwiazania choc ostanio nurtuje ono moja polowke, :wink: Podoba mi sie natomiast powiekszenie budynku o 1,5 m. Mysle ze to dobry pomysl ale jak on mi sie wpisze w warunki to musze sprawdzic. Pozdrowienia
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum