dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Alicjanki

    Uczciwie przyznam, że w tym czasie nie byłam zachwycona gośćmi. Wydaje mi się, że świeżym domownikom zupełnie tak jak młodym rodzicom powinno dać się wytchnąć po przeprowadzce i trochę chociaż się zorganizować. Jeśli bowiem miałam nadzieję na pewne wyjście z bałaganu, to spełzło ono na niczym tego weekendu. Poza tym nie czułam się komfortowo prosto po zejściu z drabiny w porównaniu do odświeżonych gości - nie tak bym tych gości chciała przyjmować. Przekonałam ...
  2. Dziennik Alicjanki

    Z ŻYWOTA DOMOWNIKA...

    O tym, że w życiu domownika bardzo liczą się goście, przekonałam się już pierwszego po przeprowadzce weekendu. Oczywiście w planach mieliśmy malowanie, bo wszyscy mieliśmy już dość chodzenia po rozłożonych foliach i kartonach. Tymczasem nawiedziła nas rodzina Marka w wersji prawie pełnej. Zdjęli nas po prostu z drabin, nasze stroje i wygląd był oczywiście odpowiedni. Tymczasem rodzina przyjechała wystrojona (niedziela) z kościoła, dzieci ...
  3. Dziennik Asi i Sebastiana (ArtMedia)

  4. Dziennik Dolores

    Spraw instalacyjnych ciąg dalszy.
    Problem ustawienia sedesów udało się rozwiązać pomyślnie. Wszystko wygląda elegancko i proporcjonalnie. Nie obyło się jednak bez kolejnych kłopotów. Po zainstalowaniu termy, ciepła woda popłynęła zamiast do kranu gdzieś pomiędzy ściany. Natychmiastowa akcja ratownicza zapobiegła większym nieszczęściom.
    I sprawa najważniejsza. Wymieniliśmy szambo. Można powiedzieć, że dom jest prawie gotowy do zamieszkania.
  5. Pod lasem

    Podłoga c.d. - izolacje

    Zaczęliśmy od położenia 1x papy na lepiku na parterze. Papę dokładnie połączyłem z izolacją przeciwilgociową pomiędzy fundamentem a ścianami parteru. Ten etap zamknęliśmy jeszcze przed tynkarzami. Wszyscy mi mówili, że kolejność powina być inna, że to nie ma sensu, tynkarze zniszczą wszystko.
    Dalej uważam, że zrobiłem dobrze. Tynkarzy miałem porządnych - dobrze sprzątneli po sobie - co z tego, że papa była biała a nie ...