dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

pik33

Buduję

Oceń ten wpis
Ostatnio nie chce mi się tego wszystkiego opisywać... Przemęczenie sięga szczytu, a tu jeszcze tyle roboty...

W sobotę miałem robić oczyszczalnię. Deszcz lał nieziemski i robotę trzeba było odwołać - a od jej zakończenia zależała wypłata kolejnej transzy kredytu.
Na dodatek nie załatwiłem tłucznia pod drenaż.
Oczyszczalnia powstała w poniedziałek. Zamiast tego tłucznia - rozwiązanie awaryjne: drobny żwir i geowłóknina. Podobno tak można i będzie działać. Okaże się.
Do kosza filtracyjnego, zgodnie z instrukcją wsypałem koks.. a on pływa po wodzie!!!! i oczywiście wypływa do drenażu... kierownik budowy doradził zastosować plastikową siatkę po ziemniakach. Inaczej cały koks będę miał niedługo w studzience napowietrzającej. Zamiast koksu można zasypać keramzyt. Jeszcze lżejszy - czemu to ustrojstwo nie ma siatki na górze filtru??

W ogóle ten zestaw, produkcji Łęg Witoszyn, to niesamowita chałtura... :( podczas zamykania drenażu - przyłączania do studzienki napowietrzającej, okazało się, że nie da rady - "oba samce"... :( trzeba było grzać rury nad ogniem i nakładać na gorąco...

No ale po wszystkich tych nerwach i problemach - jest. Przy okazji pozbyłem się wszystkich odpadów styropianu po Legaletcie - użyłem ich na ocieplenie rury kanalizacyjnej.

Oczyszczalnię układaliśmy sami, tyle, że wynajęliśmy koparkę do kopania i zasypywania tego wszystkiego. Robota zajęła około 9 godzin.

-------------------------------------------
Dach przyjedzie dopiero 9 września - podobno dostali niedobre drewno i czekają na następną dostawę... a opóźnienie rośnie. Jedyny plus tej sytuacji to parę dni (względnego) odpoczynku od budowy.
-------------------------------------------

Firma w której miałem zamówić pokrycie zrobiła nas w jojo. Zamiast prowizorycznie policzonych wcześniej 11k wycena końcowa sięgnęła 16k. Oni chyba wszyscy tak mają. :evil: Jadę dziś oglądać dachówkę cementową. (to ten lokalny producent...) Może wszystko to skończy się tak, że zamiast blachy będę miał dachówkę, w takim kolorze jak pierwotnie chcieliśmy (głęboki niebieski) i na dodatek taniej.. ;)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum