dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Moira

dziennik Moiry

Oceń ten wpis
Muszę się wykrzyczeć nie na temat.
Wczoraj zawieźliśmy jedną z naszych suk do weterynarza, gdyż od kilku dni harcze. Myśleliśmy, że to przeziębienie - więc na początku leczyliśmy ją sami. Ale brak poprawy, a nawet robi sie coraz gorzej. Weterynarz wysłał psa na prześwietlenie płuc. I cóż się okazało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nasza suka ma śrut w płucu.
A wiecie skąd? Kur......
Nasi sąsiedzi urządzili sobie polowanie na pieski zamknięte w kojcach!!!!!!!!!!!!!
Trudno jest im teraz co kolwiek udowodnić, oprócz tego, że nielegalnie posiadają wiatrówkę gwintowaną, a ta podlega obowiązkowi posiadania zezwolenia i w dodatku odpowiedniego przechowywania broni.
A nasz sąsiad (chłopak w naszym wieku, wykształcony, na odpowiedzialnym stanowisku) pożycza sobie broń od szefa i trzyma ją razem z otwarą paczką śrutu w garażu. REWELACJA. COŻ ZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Gdybyśmy chcieli otwartej wojny na śmierć i życie to wczoraj byłaby u nich policja i na pewno wyrok w zawieszeniu by go nie ominął.
Ale tak naprawdę to podejrzewamy że strzelali jego robotnicy (może podkuszeni przez jego żonę?).
Mieszkamy obok siebie od dwóch lat, stosunki sąsiedzie mamy (mieliśmy) dobre, może towarzysko nie jesteśmy zgrani, aby razem się bawić, alę zawsze można było sobie przez płot porozmawiać. A tu taka nienawiść do naszych psów. I CO NAJBARDZIEJ mnie wkurza, to naruszenie granic mojej własności. (Mam nadzieję, że strzelając byli chociaż na tyle odpowiedzialni, że upewnili się że mnie z dzieckiem nie ma w domu - Weronika często wchodzi do kojców i do bud bawić się z psami).

No cóż wieśniak zawsze zostanie wieśniakiem. I nie chodzi mi o miejsce pochodzenia, tylko o odpowiednio wykształtowany kręgosłup moralny i odpowiedni poziom wrażliwości. Dla wieśniaka pies nie znaczy nic - krowa, świnia zasługują na odpowiednie traktowanie, ale pies to darmozjad. Więc strzelanie do psa, który może tylko schować się do budy i nie ma gdzie uciec to żadna zbrodnia.
OOOOOh. :evil: :evil: :evil: :evil:
Jestem wściekła z bezsilności.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum