dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Uroczanka

  1. Myszoniówka w Uroczu

    Mam wybrać wykonawcę. No właśnie - wykonawcy...
    Od nich wszystko zalezy - czym ostatecznie będzie moje marzenie o domu, w jaki sposób sie zmaterializuje. Czuję doniosłość chwili, ale nie dodaje mi to mądrości w wybieraniu.
    Jesienią przeprowadzałam remont (jeszcze nie dokończony) starej części domu i bardzo zależało mi, żeby jeszcze przed zimą dokonać znaczących zmian, a zarazem domknąć dom zanim przyjdą mrozy. W rezultacie wybierałam w pospiechu i zaufałam ...
  2. Myszoniówka w Uroczu

    Chyba te rzuty nie są zbyt wyraźne, ale wydaje mi się, że nie ma na to rady. W oryginale to ogromne pliki - nie chcę obciążać ruchu na tym serwerze czymś tak ciężkim. Mam nadzieję, że ogólny zarys rozplanowania przestrzeni jest czytelny.

    Długa była droga do powstania ostatecznie tego projektu. Pierwsze pomysły zakładały tylko adaptację strychu na cele mieszkalne, potem zaczęliśmy rozważać jednak dobudowanie ok. 40 m2 i pierwszy nasz architekt opracował taką ...
  3. Myszoniówka w Uroczu

    Dom ma powstać w Henrykowie-Uroczu pod Piasecznem pod Warszawą. Właściwie nie będzie to budowa, lecz rozbudowa, ponieważ na działce stoi już niewielki domek (56 m2), wybudowany 40 lat temu przez moich nieżyjących Rodziców. Czuję się związana z Uroczem od wielu lat, ale dotąd spędzałam tu tylko wakacje, a teraz chcę się tu przenieść na dobre. Dość mam miasta, choć i tak nienajgorzej trafiłam - warszawski Ursynów to całkiem sympatyczne miejsce do życia. Jednak jest to mimo ...
  4. Myszoniówka w Uroczu

    Tak, w istocie. Prawdą jest, że mój projekt budowy nieodwołalnie wkroczył w fazę realizacji. Złożyłam wniosek o pozwolenie na budowę (już jakiś czas temu, konkretnie 22 .03.2010).
    Dziś dzwoniłam, żeby zapytac o losy tego wniosku - miła pani w starostwie piaseczyńskim wyjasniła mi uprzejmie, ze ma dużo różnych wniosków i ten mój zacznie rozpatrywac dopiero w przyszłym tygodniu, mam zadzwionić za tydzień. Będzie to 23 marca czyli dzień po upływie miesięcznego ...
  5. Myszoniówka w Uroczu

    Cytat Napisał Uroczanka
    Cytat Napisał Uroczanka
    Projekt zaczyna się materializować, pora założyć dziennik.
    Wróć, jeszcze raz:
    dołączam do klubu, a więc:
    Nazywam się Uroczanka i od 5 lat w marzeniach buduję dom.
    A moze tak:
    Niełatwo zacząć dziennik budowy. Zwłaszcza, gdy marzenie o domu jest wypieszczone, a rzeczywistość reaguje na nie różnie. Byłam Anonimową Budującą przez czas jakiś, jednak teraz chcę się ujawnić. To mój coming out.

    P.S. Nauczyłam się właśnie dodawać ...
Strona 1 z 2