dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Saga - nasze miejsce na ziemi :)

Chciałem przedstawić krótką (mam nadzieję że taka będzie) historię budowy naszego wymarzonego domku. Mam nadzieję, że opisane rozwiązania pomogą innym budującym ten sam projekt, tak jak my skorzystaliśmy z doświadczeń forumowiczów.
Zapraszam do lektury i komentowania.

  1. Zakończenie budowy

    Miało być ładnie wszystko opisane, etap po etapie... wyszło jak zwykle
    Z braku czasu i nawału obowiązków zaniedbałem/odpuściłem pisanie dziennika...
    Dobra wiadomość jest taka, że papiery już leżą w PINBie i mam nadzieję pod koniec miesiąca odebrać kwit. Potem już tylko przeprowadzka i nadejdzie czas na cieszenie się z efektu swoich działań.
    Mam nadzieję, że po tej przeprowadzce będę mógł się pochwalić swoimi osiągnięciami oraz opisac kilka rozwiązań, ...
  2. Zima, zima, zima... pada, pada śnieg :)

    Długo nic nie udało mi się napisać. Co wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje na budowie.


    W pierwszych dniach 2013 położona została instalacja do reku.
    Miejscami obniżymy sufit, żeby przykryć kanały. Anemostaty czekają na płyty k-g, montaż centrali i glikolowego GWC na wiosnę

    Poddasze już ocieplone, stelaże do k-g prawie skończone.
    Mamy już koncepcyjnie opracowany układ instalacji elektrycznej. Wyszło sporo przełączników ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: saga apa domowe klimaty Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Czekając na... PGE ;)

    Witam
    mija czas, a na budowie praca wre.
    Udało sie ocieplić poddasze - wykorzystałem unimate i supermate Isoveru. Lepsza w części mieszkalnej, słabsza - powyżej sufitu. Całość odcięta folią paroizolacyjną z AL. Mam nadzieję, że efekty będzie widać zimą w kosztach ogrzewania.
    Cały czas mam nadzieję, że PGE się opamięta i wreszcie podłączy mi prąd. Moja ekipa ma już chyba dosyć budowania na agregacie
    W międzyczasie zamówiliśmy okna - wybór ...
  4. Już się nie leje :)

    No własnie...
    Nadszedł ten moment (własciwie 16 sierpnia) kiedy nad naszą Sagą pojawił się dach.
    Z czystym sumieniem mogę polecić p. Michała Dąbrowicza 500116292 z Dachluxu oraz poleconą przez niego ekipę dekarską p Karola.
    Co do materiałów - zdecydowaliśmy się na miedzianą angobę Creatona Premion i brązowe rynny Bryza. Okna Roto, wyłaz Veluxa. Dzięki rozmowom z p Michałem podjąłem ostateczną decyzję i uzyskałem satysfakcjonującą mnie cenę - naprawdę ...
  5. Więźba i dach

    Witam,
    minęło trochę czasu - niestety w chwili obecnej nie mam fotek - a chałupka zmieniła się nie do poznania.
    W ciągu kilku dni cieśle się sprawili i zrobili więźbę. Naprawdę aż miło było popatrzeć jak wielkie sterty drewna przywiezionego ze składu zamienili na całkiem zgrabny dach na naszej Sadze.
    Teraz dopiero dom zaczął wyglądać jak dom
    Bezpośrednio po nich weszła ekipa dekarska - na polecenia i pochwały czas przyjdzie po zakończeniu roboty ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: saga apa domowe klimaty Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 4