dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

alice

"Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

Oceń ten wpis
9.02.2004
Ja wyszedłem z choroby, która początkowo wyglądała na początki zapalenia oskrzeli, potem na anginę, a w końcu ... sami lekarze nie wiedzieli co. Pogorszyło się za to Alusi i Kasi :cry: Obie jadą na antybiotykach. Mnie na szczęście upiekło się. Było jednak na tyle ciężko, że drugi raz w mojej karierze zawodowej zdecydowałem się wziąć zwolnienie zaoferowane przez panią doktor :evil:
Argumenty miała nie do przebicia - "jak dostanę zapalenie płuc, to mam do niej nie przychodzić" :) Kiedy po tygodniu wróciłem do pracy koledzy zazdrościli mi takiej laby. Och ludzka naiwność. Jak się ma chore dziecko, chorą żonę i samemu jest się "żywym trupem" trudno mówić o jakimkolwiek odpoczynku, czy regenerowaniu sił. Nadrobione za to zostały zaległości w lekturze Muratora.
Natomiast jak na złość, przez cały tydzień nasz dostawca internetu miał jakąś awarię i korzystanie z sieci było mocno utrudnione. Postraszyłem, że nie zapłacę abonamentu do chwili usunięcia usterki. Po tygodniu słania monitów poskutkowało :x

Odzywa się wreszcie pierwsza hurtownia z wyceną materiałów na dach. Dobrze, że siedzę bo chyba wykonałbym piękne salto padając na cztery litery :o A więc tak:
Dach - około 342 m2
- blachodachówka Planja Royal + folia wysokoparoprzepuszczalna - 21,7 tys.
- dachówka betonowa Braas Celtycka + folia - 19,7 tys.
- dachówka ceramiczna Roben Renesansowa + folia - 22,7 tys.
do tego:
- orynnowanie system Marley 125 Continental - 3,2 tys.
- 7 okien połaciowych Fakro + wyłaz dachowy - 7,2 tys.
I to wszystko ceny po upustach!!!! I to aktualne, a my przecież będziemy na tym etapie najwcześniej na przełomie lipca i sierpnia, czyli z 22 proc. VATem. :(
Dodatkowo, Planja od 13.02 drożeje o 4 proc. :(
Znając życie, trzeba jeszcze doliczyć jakieś 5-10 tys. na nieprzewidziane rzeczy. A gdzie robocizna?
Ciekawe co nam zaoferują inne hurtownie? Oj czarno to widzę.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum