dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

andrea_l

Agnieszka II

Oceń ten wpis
No pięknie. Ostatni wpis w dzienniku ponad rok temu. Trochę się jednak wydarzyło w ciągu tego czasu. Nie przypuszczałm, że mnie to budowanie tak bardzo wciągnie. Mam koleżankę, która kiedyś powiedziała mi, że ona się mężowi nie wtrącała do budowania, bo przecież się i tak na tym nie zna. Ja też się nie znam, ale dużo czytam i niektóre rozwiązania sama podpowiedziałam. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła tak sobie funkcjonować z boku, musiałabym być chora. Ale wracając do ubiegłego lata....
W końcu udało się zaszalować ławy i je zalać , na to wymurowane zostały fundamenty z bloczków, wymalowane abizolem, niestety jeszcze nie ocieplone, następnie zasypane. I pojawiły sie problemy z kupnem .........no czego? A no materiałów ściennych. Musieliśmy więc trochę poczekać, jakieś 3 tygodnie, czyli nie tak tragicznie. Na ściany zawnętrzne kupiliśmy max, ale jakiś taki większy - nie wiem, jak się to nazywa, na wewnętrzne cegłę ( o ile pamiętam po 41 gr). Dla porównania w tym roku musieliśmy dokupić 2000 cegieł w cenie po 1,5 zł za sztukę :o Tak sobie myślę, że i tam mieliśmy szczęście, że zdecydowaną większość materiałów ściennych kupiliśmy w ubiegłym roku. Gdy już materiał był na działce i tak nie można było murować, bo murarz mógł do nas przyjść dopiero za kilka tygodni, więc trzeba było czekać. W oczekiwniu, zrobiliśmy kanalizację w domu i wylaliśmy chudziaki.
A teraz to już pójdę spać, bo późno.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum