dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mandragora

Zalewanie i polewanie (cz. 2)

Oceń ten wpis
Beton zamówiliśmy w tej samej firmie, która zalewała nam fundamenty. Na strop grubości 14 cm poszedł beton B25, cena 190 zł netto, łącznie 29,25 m3. Pompa w cenie.

BTW: operator pompy - Pan Kazek - w ramach specjalnej dedykacji dla mojej Żony ułożył z ramienia pompy literkę M jak Monika

Po 3 gruszkach do końca zabrakło 2,25 m3 betonu. Musieliśmy poczekać, aż jedna grucha wróci, zatankuje beton i przyjedzie dokończyć robotę.


Efekt końcowy:


Jak czekaliśmy na ostatnie 2,25 m3 betonu, Józek zaczął na łące zbierać kwiatki. Wybrał ładną wiązankę złożoną z traw, chabrów i jakichś żółtych kwiatków. Byłem przekonany, że to dla jego żony, ale jak go podpytałem czy to dla jego piękniejszej połówki, mówi: nie, to na WIECHĘ!!

No i wódkę trzeba było postawić. Dorzuciliśmy chłopakom jeszcze trochę kiełbasy, musztardę i sok. Mieli na podróż powrotną do Nowego Sącza.

Teraz do naszych obowiązków należeć będzie podlewanie betonu 3 razy dziennie przez najbliższe 3 dni...


Podobnie jak w ostatni piątek, i tym razem majstry przekazali nam dobrą nowinę: nie będą rozszalowywać stropu przed zimą, bo jeszcze mają trochę pilnej roboty na innych budowach. Opuszczą nam za to 1,5 tys. zł i zrobimy to sobie sami wiosną.

Updated 30-12-2010 at 00:07 by C-u-b-e

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar amglad1
    witaj,
    piękny domek my tez z archonu wzięlismy dom w laurach - podobny styl. będę czytać Twoj dziennik i podpytywać się o różne sprawy, jeśli pozwolisz, bo strasznie się cieszę, że ktoś jeszce taki nowoczesny dom robi pozdrawiam i powodzenia