dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mruczkowa Chata na d?ugie lata - dziennik

ziemia, ziemia, czyli jak trudno znale?? w?a?ciwy kawa?ek planety

Oceń ten wpis
Zdziebko informacji o tym jak szału dostawaliśmy, szukając naszego miejsca na ziemi i o stanach skrajnych emocji od euforii do frustracji.
Otóż, mieszkając w wielkim mieście nie ma co liczyć na tanią ziemią "za miedzą", to było wiadomo, ale przez te hmm 4 miesiące zobaczyliśmy pełne spektrum ofert ..... boshhh co ludzie sprzedają, gdybym nie zobaczyła, to bym nie uwierzyła.
Kamienie milowe na drodze nieustraszonych szukaczy gruntu

1. Działka pod miastem, pod nosem miasta a jednak wśród pól, piękna, nie za duża (744m2) całkowicie uzbrojona, widok na łany pszenicy, trzmielki, motylki, rumianki, sielanka. Blisko do rodziców i całkiem tanio... zaraz, zaraz... ale czemu nikt w sąsiedztwie się nie buduje? Na szczęście w porę zablokowaliśmy postępowanie papierologiczne bo okazało się, że nikt tam pozwoleń nie wydaje... działka a i owszem do sprzedania, ale media to widmo, tzn są ale nie ma, nie ma choć są, w kanalizacji brak przepompowni, w hydrantach wody, w gazie gazu brak. I nikt od 6 lat pozwoleń nie wydaje, bo sprawa właścicieli toczy się w sądzie.
Uff, po kupnie moglibyśmy co najwyżej tam ognisko rozpalić.

2. Piękna działka z widokiem na Ślężę, marzenie!!! trochę dalej niż poprzedniczka, ale są media, jest fajne sąsiedztwo domków, trochę większa i droższa, ale taka urokliwa że złożyliśmy ofertę, mając nadzieję że właściciel chętny do negocjacji. No i zonk! właściciel nie tyle nie przystał na ofertę ale stwierdził że cena za jaką wystawił swoje włości jest zdecydowanie za mała i hop w górę... skutecznie nas odstraszając (i pewnie wszystkich kolejnych chętnych też, bo różnica cenowa pomiędzy naszą obecną działką a tą o której pisze wynosi uwaga: 100 tyś zł)

3. Dom do remontu, bliźniak z potencjałem w dobrej dzielnicy - tak wynikało z peanów i pieśni pani z nieruchomości, no dobra, to jedźmy oglądać, a może to dobra oferta jest.
Pfff, pomijam fakt, że furtkę tam że należało nie otworzyć acz przestawić to był to dopiero początek traumy wizyty w domu " z potencjałem". Potencjał to on może i miał, ale do wyburzenia. No bo jeśli bliźniakiem można nazwać jeden dom pomalowany na pół (jeden komin, jedna konstrukcja typu obora) to wszystko co się tam znajdowało świadczyło o tym, że dom pamięta chyba Napoleona i od tego czasu nie tyle nie był remontowany co sprzątany. Widok obiadu sprzed tygodnia, barłogu sprzed zeszłej nocy i zardzewiałej i popleśniałej łazienki wam oszczędzę w opisie w każdym razie szybciej stamtąd wyszłam niż weszłam. Aha, Pan chciał za swój "dom żula" 380 tyś, ja bym nie dała złotówki.

4. Dom pod miastem, piękne brzózki naokoło, dom roczny, niewielki, wyposażony, prawie wykończony na 100%. Przyjechaliśmy, obejrzeliśmy, ale nie zaiskrzyło między nami, acz oferta godna była polecenia komuś innemu.

5. "I inne niebezpieczeństwa" w postaci, a to terenu zalewowego, a to działki obok torów kolejowych, albo obok malowniczej polany z usłanymi gęsto nagrobkami, albo z kombinatem ogrodniczym centralnie na wprost od wejścia, albo działka na tyłach zabudowań, gdzie drogi niet, ale jest rów , przerobiliśmy też Pana co to sprzedawał część swojego podwórka. "Paaani, tę szopę to ja rozbiorę, ten zepsuty traktor to też stąd zniknie a te szklarnie z pomidorami to się przesunie (w ilości sztuk chyba 30) i tu możecie się budować"

6. No i tak droga nasza skończyła się tu:


oczywiście nigdzie nie jest tak, żeby było idealnie, mamy niedaleko lotnisko sportowe, szybowce i awionetki na niebie, ja już żartuję że będą do mnie "wpadać" lotnicy na kawę
ale tu stanie nasz dom
amen

p.s. kto mnie oświeci jak zrobić wątek z komentarzami do dziennika?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Spirea
    gratuluję wyboru My też mieliśmy różne przeboje. Bylismy bardzo blisko kupna działki koło torów, ale na szczęście w porę opamiętaliśmy się. Z opisu wynika, że to chyba okolice Wrocławia?
    Co do komentarzy, to albo będą wpisywać pod każdym wpisem w blogu, albo tu masz link do forum komentarzy http://forum.muratordom.pl/forumdisp...owy-komentarze i załóż nowy wątek jako nowy temat, a link wrzuć sobie w stopkę w ustawieniach profilu.
    powodzenia