dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lygi

8

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Lygi Zobacz post
Pierwszy etap prac zakończony!
Ściany i sufity są już wyszpachlowane i gotowe pod malowanie, ogrzewanie gotowe a łazienka i kuchnia gotowe pod kładzenie płytek, a „belki stropowe” już są na swoim miejscu.


nowe tynki w salonie




podwieszone "belki stropowe"

No właśnie płytki.... Tu wyszedł olbrzymi babol natury formalnej oraz zarzewie sporu z moja ekipą remontową.
Otóż kiedy podpisywałem umowę o dzieło z firmą to została wyznaczona kwota za całość prac która została ustalona na podstawie kosztorysu sporządzonego przez szefa firmy. Teraz kiedy doszło do układania płytek nagle okazało się tej usługi nie ma wyszczególnionej w kosztorysie chociaż jest wymieniona w umowie. Po po prostu szef firmy zapomniał wycenić tej usługi i podał kwotę do umowy która nie obejmowała kładzenia płytek.
Sytuacja byłą trochę patowa bo ja nie zamierzałem płacić więcej niż było ustalone w umowie za całość prac, a szef firmy nie chciał dopłacać do interesu kładąc mi za darmo płytki. Rozwiązałem sprawę dając wybór szefowi. Albo wypełni podpisaną ze mną umowę albo wyegzekwuje inny punkt umowy który mówi że za każdy dzień spóźnienia od planowanej daty zakończenia firma płaci 1% od ustalonej sumy za wykonaną prace. A tych dni nazbierało się 19 co daje nam 19% od ich zapłaty. Szef szybko sobie przekalkulował ze jednak taniej będzie położyć mi płytki.
Tak więc po dojściu do porozumienia pomimo tej małej zadry wzajemnych stosunkach rozstałem się z ekipą w zgodzie i przyjaźni.

Na placu boju pozostał płytkarz który zaczoł kłaść płytki najpierw w łazience a potem w kuchni i holu. W międzyczasie ja przygotowałem postument na którym będzie stałą lodówka a który ma za zadnie wyrównać olbrzymi garb na podłodze (to chyba wada projektowa budowniczego) Dalej też pracuje nad okapem.


pan płytkarz w akcji


przygotowywanie postumentu pod lodówkę (maskowanie garbu)


wylewka pod płytki w holu


okap ciąg dalszy - są już płytki na ścianie w kuchni

Niestety płytki nie są z tych wymarzonych i nie bardzo pasują do klimatu domu wręcz go trochę psując, ale to wynik kompromisu finasowego (były w promocji)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze