dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dareckyy

Stolarka - okna i drzwi Aluplast Ideal 6000 i brama i drzwi Hörmann

Oceń ten wpis
Wczoraj ostatecznie wybraliśmy okna do naszego domu. Zdecydowaliśmy się na okna PVC na profilu Aluplast Ideal 6000, sześciokomorowe o współczynniku Uf= 1,2 w kolorze białym, zestaw trzyszybowy Ug= 0,7, okucia GU. Okna będą wyprodukowane przez firmę Pro-System ze Studzienic. W naszym domu są następujące okna i drzwi tarasowe:
• 1500*1200 [mm], dwuskrzydłowe R+RU, 4 szt. - Uw= 1,10
• 900*1200 [mm], jednoskrzydłowe RU, 3 szt. - Uw= 1,11
• 600*1200 [mm], jednoskrzydłowe RU, 1 szt. - Uw= 1,22
• 1800*2100 [mm], dwuskrzydłowe R+RU, 1 szt. - Uw= 0,93

Dzisiaj wybraliśmy drzwi wejściowe, zdecydowaliśmy się na pełne drzwi Hormanna RenoDoor Light (identyczne jak ThermoPro model TPS010, tylko z ładniejszym, dłuższym uchwytem) o wymiarze 1100x2100 w kolorze białym, ościeżnica jest aluminiowa. Współczynnik U=1,1.

Musimy zdecydować jeszcze o wyborze bramy garażowej i drzwi wejściowych z tyłu garażu i najprawdopodobniej będą również z Hormanna.

09.03.2011r.

Zdecydowaliśmy się na bramę segmentową Hörmann EPU 40 z przetłoczeniem M w kolorze białym z powłoką woodgrain, napęd ProMatic. Tylne drzwi do garażu również Hörmann w kolorze białym.

23.03.2011r.

Dzisiaj zostały zamontowane okna, montaż warstwowy w systemie Tremco illbruck. Drzwi wejściowe również zostały zamontowane w tym systemie. Co prawda montażyści od drzwi nigdy w ten sposób nie montowali, ale po przeszkoleniu przez montażystów od okien i pod ich nadzorem dali radę.
Fotki z montażu https://picasaweb.google.com/darek.c...01436522115426

30.03.2011r.

Dzisiaj wstawiono bramę garażową Hörmann oraz drzwi stalowe do garażu. Nie obyło się niestety bez problemów, ponieważ cieśle wstawili grubszą o 2 cm belkę poziomą niż belki pionowe i powstała szczelina ... została zapiankowana i będzie przykryta styropianem przy ocieplaniu elewacji garażu.

Tak wygląda brama zaraz po zamontowaniu https://picasaweb.google.com/darek.c...67278987501682

28.02.2012.

Zrobiłem badanie kamerą termowizyjną. Okazało się, że stolarka okienna jest bardzo dobrze zamontowana, a same okna mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Niektóre z nich mogłyby być pokazane jako referencyjne. Jestem mile zaskoczony.

Błędem było jednak zamontowanie rolet okiennych montowanych na ramach skrzydeł okiennych, ponieważ w tych miejscach uszczelka jest ściskana przez zaczepy rolety i występuje nieszczelność ...

03.02.2012.

Badanie kamerą termowizyjną, które zrobiłem w ubiegłą sobotę wykazało szczelinę pomiędzy drzwiami wejściowymi a ośceżnicą w rejonie zamka. Mam nadzieję, że uda się ją zlikwidować poprzez regulację drzwi lub wymianę uszczelki. Problem zgłoszony do przedstawiciela Hörmanna.

Same drzwi (skrzydło) jest dobrze ocieplone. Udało się też dobrze uszczelnić próg drzwi, a tego najbardziej się bałem. Pod progiem jest położony styropian o grubości ok 20 mm i uszczelniony pianką.

Poniżej link do zdjęć z badania kamerą termowizyjną drzwi wejściowych
https://picasaweb.google.com/1030937...70879296747122

Updated 03-02-2012 at 11:58 by Dareckyy

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze