dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kami644

Z14

Oceń ten wpis
Witam serdecznie.
Mam poważny problem, a mianowicie: dom ma wymiary 10,38 m na 8,28 m. Niestety geodecie przy wytyczaniu się trochę pomyliło i w efekcie ławy murarz zalał 10,38 m na 9,28 m. murarz twierdzi, że ławy zalewał zgodnie z wytyczeniem budynku. Co robić nie mam zielonego pojęcia. Na razie zatrzymałem pracę i zgłosiłem do kierownika budowy. Jednym z rozwiązań jest przeprojektować budynek zgodnie z zalanymi ławami. Ale........ W efekcie nad dużym pokojem wyjdzie strop 6,21m x 4,66 metra (strop monolityczny) . a w dodatku powyżej pokoju będzie ściana działowa podtrzymująca płatew od konstrukcji dachu. Cy taki duży strop utrzyma siebie i tę ściankę powyżej. Jakiego pręta zbrojeniowego użyć, jaki gruby. Proszę o pomoc !!!!!!
Tagi - katalog słów kluczowych: ławy Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Dominika i Łukasz :)
    Witaj, u nas też za duże ławy wylano szybki telefon do kierownika budowy i architektki, powiększono przód domu i te zbędne poszły w ziemie i kolejne należało wylać, czyli tak jak w projekcie,nerwów co nie miara bo należało zgłosić to do urzędu, ponieważ dom nie był już tak usytuowany jak na mapce, zapłata okoł 500 zł. a dodatkowo już projekt sie zmienia np. dachu.
    Ale patrząc na to teraz, to na dobre nawet wyszło bo dom stoi dalej od ulicy.Powodzenia.
  2. Avatar kami644
    Dzięki za zainteresowanie. W jaki sposób połączyliście ławy istniejące z nowymi, jak rozumie tylko część ław wylewaliście od nowa ? oraz czy budynek nie pęka. Nerwy faktycznie na postronku. Jak zauważyłem problem nie spałem (a i mandat po drodze się znalazł).
    Pozdrawiam.
    [email protected]
    Updated 13-04-2011 at 15:22 by kami644
  3. Avatar Dominika i Łukasz :)
    Hej, ławy/ od ulicy / te nie potrzebne zostały zasypane i obecnie są pod schodami domu a ekipa od nowa robiła konstrukcję i zalali, tylko że cofnęli się do faktycznych wymiarów jak w planie, z murami nic się nie dzieje ponieważ przód domu mamy podwójne fundamenty