dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Jak IRYS powstawał.

Jak IRYS powstawa? cz.11

Oceń ten wpis
Dawno nic nie pisałem i nie wrzucałem zdjęć, czas to nadrobić.
Rozpocząłem układanie membrany dachowej Dorken Delta Vitaxx.
Czy to można zrobić jednoosobowo? Jak najbardziej, ale trzeba chęci i "pomysła".
Jeden koniec mocujemy 1 gwoździem przez kontrłatę i rozwijamy o 2 wiązary. Najpierw jednak trzeba ułożyć na górze łaty ok. 10 cm od końca folii , po których rolka może się toczyć i nie spadnie do środka. Potem kładziemy przygotowane ok.130cm łaty na folii w miejsca, gdzie będą przybite do wiązarów- przytrzymują folię gdy trochę wieje.I dalej rozwijamy folię aż do końca dachu. Można ją jeszcze naciągać i prostować, bo jest przybita tylko 1 gwoździem. Gdy poprawimy ustawienie można przybijać kontrłaty. Znajomy dekarz, gdy usłyszał, że sam położyłem całą membranę powiedział: "gdybym nie widział, to bym nie uwierzył". Mile mnie to połechtało: ) A na zdjęciu fragment blachodachówki Nefryt.

Układanie membrany, wokół komina zrobię podwójny kołnierz z folii (taki golf)

I pojawiły się okna na budowie, chociaż dach nie skończony, ale już nie będzie przeciągów

Widok na taras z 'telewizorem"- tak nazwałem to wielkie okno

Membrana prawie skończona, jest koniec września, może zdążę z blachą.

Zacząłem ścianę szczytową nad garażem, sporo tam miejsca, będzie mała "graciarnia".

Poszła blachodachówka

Przyszła pora na wstawienie pierwszego okna dachowego "Skylight Premium". Zajęło mi to tylko... 6 godzin...haha...

I gotowe okno - wstawione i obrobione, nie przyklejony "fartuch" do blachy.

Pora na następne okna, a czas płynie szybko (już listopad) i pogoda coraz gorsza.

Dziękuję za uwagę.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar seray ture
    Hello, stone crushing machines used for construction waste and mining industry are indispensable machines for every construction and mining companies. Cone crushers are known as indispensable crushers in mining sites.
    Ref: https://www.mekaglobal.com/en/produc.../cone-crushers