dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tomek_11

Mały domek na początek na styl GAJOWO z poddaszem - bez pozwolenia na budowę

Oceń ten wpis
Na początku witam Wszystkich serdecznie
Od kilku dni czytam, jestem po wrażeniem dokładności niektórych dzienników, gratuluję wytrwałości i sumienności.

Kilka słów o sobie i planach wybudowania małego domku.
Wychowałem się na wsi w domu z podwórkiem, los tak pokierował, że mieszkam w blokach na 39mkw i od pierwszego dnia zamieszkania w bloku marzę o własnym domu na wsi.

Po ośmiu latach oszczędzania zakupiłem działkę 20km od miasta o wymiarach 31mX80m. Docelowo negocjuję ze sprzedawcą o kolejne 13m szerokości za dopłatą 15tys (ale to już inna historia).

Na dom jednorodzinny oczywiście mnie nie stać, kredytu nie wezmę z dwóch powodów:
1. nie mam tak wielkiego ciśnienia na mieszkanie na wsi, żeby spłacać 100tys odsetek w ciągu 10-20 lat
2. żona nie zgodzi się na kredyt (uraz po tym jak rodzice w latach 90 stracili praktycznie wszystko co mieli - mieli dużo - przez kredyty).

Z odłożonych pieniędzy zostało po zakupie działki około 50tys. Wymyśliliśmy, że póki dzieci są małe (4lata i 10 m-cy) przydałby się mały domek z ogrodzeniem na "wypady" na wieś. Domek miałby służyć przez jakieś 10 - 15 lat zanim odłożymy na normalny dom. Położenie domku na działce również wybrałem tak aby "nie przeszkadzał" przyszłemu domowi.

Wybór padł na domek GAJOWO z poddaszem z powierzchnią zabudowy do 25mkw (pow. mieszkalna 40mkw). Mam wielką nadzieję, że tak jak mówią przepisy, chęć postawienia takiego domku zgłaszam tylko w starostwie i nic więcej.

Domek ma wyglądać jak wspomniany GAJOWO jednak chcę go postawić z cegły MAX'a a nie z bali. Kilka godzin przed komputerem dwie wizyty w centrach budowlanych i wstępne koszty tylko cegły i dachu (dach chciałbym pokryć gontem bitumicznym ) bez robocizny to 14tys.

Media są w działce (prąd, gaz, woda) ja jednak chciałbym podłączyć tylko wodę, prąd chciałbym pozyskiwać z elektrowni wiatrowej (koszt około 5-6 tys).
Plany wielkie budżet wprost przeciwnie - zobaczymy co wyjdzie

W środę wizyta w starostwie w sprawie zgłoszenia chęci budowy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze